Odmietal nosiť rúško a koronavírus považoval za chrípku. Teraz má pre ľudí jednoznačný odkaz

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Twitter (@DWUhlfelderLaw)

Napriek tomu, že nakazených je neustále viac a viac ľudí, mnohí sa ešte stále pokladajú za odporcov rúšok a veria tomu, že koronavírus je len obyčajná chrípka.

Najčastejšie sú však práve títo ľudia najzraniteľnejší, keďže odmietajú dodržiavanie akýchkoľvek opatrení. Aj prípad Chucka Staceyho, o ktorom informoval portál Ladbible, by mohol byť pre mnohých príkladom. “Nechceš skončiť ako ja,” odkazuje všetkým ľuďom. Chuck nahral na svoj Facebook video, kde vysvetľuje, ako predtým neveril, že koronavírus je skutočný. Preto si nemyslel, že musí nosiť ochranné prostriedky.

Myslel si, že je to len chrípka

“Nenosil som rúško. Mal som a nenosil som. Veril som, že to je len chrípka, že je to všetko vymyslené politikmi. Preto som si nemyslel, že rúško pomôže… Nechceš skončiť ako ja. Mám problémy s dýchaním a ešte viac.” Vyzýva všetkých ľudí, ktorí si video pozreli, aby dbali na rady lekárov a zdravotníkov a aby zostali doma, pokiaľ to nie je nevyhnutné. Všetkým tiež odporúča, aby nezanedbávali nosenie rúška.

Urobte to pre seba

“Urobte to pre svoje deti, pre svojich blízkych a aj pre seba,” povedal. Mnohí ľudia ešte stále neveria, že koronavírus je reálny a sám Chuck ešte v máji minulého roka útočil na tých, ktorí nosia rúška. Hrozba je však reálna, a to napriek tomu, že mnohí ľudia sú tiež presvedčení o tom, že vymyslené sú aj všetky prípady ľudí, ktorí sa ku koronavírusu vyjadrujú.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: