Odmietla odísť do dôchodku, pracovala v prvej línii. Zdravotná sestra sa nakazila koronavírusom a podľahla mu

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Facebook (Coosa Valley Medical Center)

Po viac ako 50 rokoch mohla ísť zdravotná sestra Betty Grier Gallagher právo na odchod do dôchodku. Ale podľa tých, ktorí ju poznali a milovali, jednoducho nemohla. Veľmi jej na tom záležalo.

Ako uvádza portál CNN, v nemocnici bola známa ako slečná Betty a bola pre množstvo pacientov, ale aj zamestnancou ako osobná terapeutka a druhá mama. Starala sa o svojich pacientov tak, ako sa starala o svoju rodinu. Jej spolupracovníci sa jej rodinou za tie roky skutočne stali. Bola obľúbenou zdravotnou sestrou v nemocnici. Keď sa teda v marci začala pandémia koronavírusu, požiadali ju, aby zostala doma.

Mohla odísť do dôchodku

Mohla už odísť do dôchodku, no to by jednoducho nebola ona. Vedela, že kolegovia a komunita ľudí ju potrebuje, a tak pokračovala v práci, až kým ju koronavírus v decembri nevyradil z hry. Podľahla mu 10. januára 2021, deň pred 79. narodeninami v nemocnici, kde pracovala väčšinu svojho života. “Nespravila to preto, aby vynikla. Urobila to preto, lebo taká bola, toto bolo jej povolanie,” povedal jej syn Carson.

The whole CVMC family is deeply saddened by the loss of our ER nurse, Mrs. Betty Grier Gallaher, to the COVID-19…

Uverejnil používateľ Coosa Valley Medical Center Utorok 12. januára 2021

 

Práca bola jej poslaním

Verila, že jej životným poslaním a povinnosťou je starať sa o svojich pacientov a tiež inštruovať svoje mladšie kolegyne. To bol jej zámer a životný plán, s ktorým žila denne. Podľa jej spolupracovníkov sa nenašiel jeden človek, ktorý ju nemal rád. Veľmi rada pracovala aj s mladšími sestričkami, ktoré boli aj o 50 rokov mladšie ako ona. “Betty bola ten typ, ktorý sa o zdravotnú sestru bál rovnako ako o pacienta,” povedala jedna z jej kolegýň.

Poznala mená všetkých svojich kolegov, ich rodinných príslušníkov a tiež aj domácich miláčikov. Hocikedy doniesla všetkým jedlom a bola liekom pre všetkých, ktorí sa necítili dobre, už len svojou nákazlivou náladou. Pracovala až do samého konca, pretože to bolo jej poslanie a cítila, že to musí urobiť. Koronavírus však neobišiel ani ju a podľahla mu v januári, tesne pred narodeninami.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: