Odporúča ich aj fitness trénerka. Týchto 9 jednoduchých cvikov vám zaberie len 20 minút denne, no dokážu s postavou zázraky

Monika Miková Zdravie

Foto: pixabay

Drepy sa obvykle v našej mysli spájajú s víziou krajšieho pozadia. Nie je to však len o jednej oblasti, drepy posilňujú takmer každý sval v spodnej časti nášho tela – stehná i problematickú vnútornú časť, lýtka, zadok a i. Dôležité je však vedieť, ako správne cvičiť. Toto je 9 cvikov, vďaka ktorým získate vytúženú postavu do plaviek.

Klasický drep

Väčšina z nás pozná cvik klasického, štandardného drepu. V priamom postoji tela nohy oddialime približne na šírku ramien a klesáme s rovným chrbtom najnižšie ako sa dá. Kolená sa ohnú, ale nesmú sa vykrivovať, či presahovať veľmi špičky chodidiel, vtedy robíme drep nesprávne. Následne sa vrátime do východzej pozície.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by D O T T I E 🦄 (@_dumbbelle_) on

Existujú aj cvičenia zamerané na rozšírenie, spestrenie cviku klasického drepu. Fitnes blogerka Anna Victoria odporúča:

Na široko

Postoj s nohami od seba, ktoré otočíme o 90° do strán. Pomaly klesáme k podlahe ako pri klasickom drepe, kým nie sú stehná v rovine. Chrbát je vyrovnaný a pomaly sa vraciame do východzej polohy. 15-krát opakujeme.

S výpadom

Najskôr urobíte klasický drep a následne výpad – pravou nohou urobíte krok v pred a znížite sa k podlahe tak, že ľavé koleno sa bude takmer dotýkať podlahy, pričom budete stáť len na prednej časti ľavého chodidla. Zopakujete 15-krát so striedaním končatín.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fit Body with Anna Victoria (@fitbodyapp) on

Zo strany na stranu

Zostanete v dolnej polohe klasického drepu a urobte výskok najviac ako viete do strany. Opakujte späť 15-krát.

Chôdza v skoro drepe

Postavte sa do polohy mierne prikrčenej s nohami od seba. Následne urobte malý krok do strany a potom späť. Opakujte 15-krát.

Rýchle polo-drepy

Východzia poloha ako pri klasickom drepe s rozdielom, že neideme úplne dole, ale len 1/3. Chrbát vyrovnaný a ruky pred sebou. Opakujeme 15-krát.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fit Body with Anna Victoria (@fitbodyapp) on

S výskokom

Spravíme klasický drep pričom nepôjdeme pomaly nahor, ale vyskočíme. Vrátime sa späť do polohy drepu. Opakujeme 15-krát.

S dvojitým výskokom

Začíname v dolnej polohe drepu, odkiaľ vyskočíme, ale tak aby sme zostali stáť s nohami pri sebe. Potom skočíme s nohami od seba, aby sme sa dostali opäť do základnej polohy drepu. Opakujeme 15-krát.

S vysokým plankom

Náročnejší cvik. Vychádzame z dolnej polohy drepu pričom položíme otvorené dlane na podložku na cvičenie. Následne skočíme s nohami pri sebe do zadu pričom sa ocitneme v polohe ako pri planku. Vydržíme pár sekúnd a z danej polohy najskôr jednou nohou a následne druhou sa vrátime do základnej polohy drepu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fit Body with Anna Victoria (@fitbodyapp) on

0
Komentovať (0)