Odvrátená strana medicíny? Vedci prišli s novou metódou, ktorá zistí, či v najbližších 10 rokoch umriete

Kristína Hagarová Zdravie

Foto: pixabay

Zamysleli ste sa niekedy nad tým či by ste chceli vedieť, kedy zomriete? Ak by ste to chceli vedieť, podľa Metro vedci vyvinuli krvný test, ktorý vám povie vaše šance na smrť v priebehu desiatich rokov.

Vedci tvrdia, že je presný na 83 % a mohol by byť použitý ako varovanie pre ľudí, ktorí nežijú zdravým životným štýlom. Test meria hladiny 14 biomarkerov (indikátorov biologického stavu) v krvi, ktoré podľa všetkého ovplyvňujú riziko úmrtia. Sú spojené so všetkým, od imunity, po kontrolu cukru až cez tlak.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mick Willis (@mtemah),

Predpovedajú zdravotný stav človeka

Vedci v Nemecku vykonali testy na desiatkach tisícoch ľudí a zistili, že dokáže presne predpovedať súčasný zdravotný a fyzický stav človeka. Dúfajú, že test v budúcnosti pomôže usmerniť liečbu pacienta. Napriek tomu však odborníci zdôrazňujú fakt, že musia vykonať oveľa viac výskumov, kým to budú môcť aplikovať do reálneho života. Lekári vedia často odhadnúť či osoba zomrie v priebehu roka. Nikomu sa však zatiaľ nepodarilo odhadnúť riziko úmrtnosti v nasledujúcom desaťročí.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Robert Ace (@ace_thief),

Na vývoji naďalej pracujú

Vedecký pracovník Joris Deelan povedal: „Je to znak vašej súčasnej zdravotnej a fyzickej zraniteľnosti. Test nepredvída, ako dlho budete žiť… naznačuje však, ako to môže byť, keď nezmeníte svoj životný štýl.“ Vedci teraz uskutočnia ďalší výskum a chcú vyvinúť test, ktorý sa môže jedného dňa použiť na prispôsobenie liečby, vrátanie určenia či pacient nie je na operáciu príliš slabý.

Výskumníci budú na vývoji krvného testu naďalej pracovať. Čo si o tom myslíte vy?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: