Fotografia, ktorá dojala celý svet. Darcu orgánov odprevadila na operačnú sálu stovka ľudí zamestnaných v nemocnici

Lucia Horáková Ešte viac

Život sa môže v okamihu zmeniť a celá šťastná idylka je nenávratne preč. Presne takúto trpkú skúsenosť zažila aj Carrie, ktorej muž Clete Schnieders sa počas večere začal dusiť. Matka troch detí volala ihneď 911 a začala s oživovaním.

I napriek tomu, že bol Clete urýchlene prevezený do nemocnice, zlyhal mu mozog a 21. júna 2018 po dvoch dňoch od nešťastnej udalosti, naposledy vydýchol. Stal sa však vhodným darcom orgánov, s čím jeho manželka súhlasila a tak bolo možné zachrániť až tri ľudské životy.

Tesne pred operačným zákrokom bolo telo presunuté z jednotky intenzívnej starostlivosti na operačnú sálu a práve vtedy zažila Carrie poriadny šok. Na nemocničnej chodbe stálo 150 ľudí, jeden vedľa druhého, zamestnanci, sestričky, dokonca aj rodina s priateľmi. Práve takýmto gestom si prišli uctiť pamiatku muža, ktorý prišiel nešťastnou náhodou o život, no jeho orgány zachránia životy iných. Užialenú manželku to dojalo a netajila sa tým, že to pre ňu veľa znamenalo.

Fotky z tohto výnimočného okamihu sa objavili na sociálnych sieťach a ľudia z celého sveta posielali Carrie správy podpory, čo jej aspoň trošku uľahčilo ťažké obdobie.

Clete bol hlavou rodiny a práve z tohto dôvodu je jeho smrť pre Carrie ešte viac bolestivejšia a náročnejšia. Ostala doma sama s tromi deťmi, pričom dvojročná dcérka Sammie má Downov syndróm a podstupuje množstvo lekárskych a terapeutických vyšetrení. Okrem nej vychováva deväťročného Trenta a štvorročného chlapca Cleteya. Pre rodinu už bola vyhlásená aj finančná zbierka, ktorá im má pomôcť prekonať toto mimoriadne náročné obdobie.

Pozri aj: Hviezda Hornej Dolnej má obrovský dôvod na radosť. Ďalšie dieťatko na ceste

Lucy, gofundme.com

0
Komentovať (0)