Okamžite sa vyvarujte týmto 8 veciam. Kvôli nim vzniká nevera

romi Ja žena

Nevera je u nás častým pojmom a zrejme ste sa s ňou už bohužiaľ stretli. Nemusí sa jednať priamo o vás. Môže ísť o kamarátku, príbuznú alebo známu. Každý, kto neveru zažil, vie, ako to bolí. Čo sa však za neverou skrýva? Je pri nevere na vine vždy len jedna strana? Prinášame vám najčastejšie príčiny, ktoré vedú k vzniku nevery.

pixabay.com

# Chýbajúca emocionálna blízkosť

Kedy naposledy ste si so svojím partnerom len tak sadli a úprimne sa porozprávali o svojich pocitoch? Nedostatok príležitostí pohovoriť si je hlavným dôvodom pre neveru  nielen pri ženách, ale aj pri mužoch. V našej spoločnosti je však stále názor, že za neverou je hlavne sex. Pri prieskume, ktorý robil manželský poradca Gary Newman, až 47% mužov uviedlo ako hlavný dôvod nevery práve emocionálnu vzdialenosť. U mužov je to o to horšie, že častokrát nie sú schopní svoje pocity vyjadriť a dusia ich v sebe.

pixabay.com

# Skúsenosti a životné prostredie

Ak váš partner už má skúsenosti s neverou z minulých vzťahov, je vysoká pravdepodobnosť, že tomu nebude inak ani teraz. Zaujímavé je aj to, ako na nás v tomto smere vplýva prostredie. V anonymnom prieskume uviedlo až 75 % mužov, ktorí boli neverní, že ich priatelia tak isto podvádzali svoje ženy.

pixabay.com

# Nudný intímny život

Zanedbaný intímny život je dôvodom na neveru. Pokiaľ sa v tejto oblasti partnerovi dostatočne nevenujete a prevláda u vás nudný stereotyp, nečudujte sa, že to bude hľadať inde. Sex je dôležitým kritériom u 70 % mužov a 49 % žien. Vzťah na oko môže pôsobiť vyrovnane, nie sú v ňom žiadne väčšie hádky a nezrovnalosti, avšak v posteli to nejako nefunguje a partneri sa obzerajú po inej možnosti.

pixabay.com

# Veková kríza

U každéhoz nás z času na čas nastane zlom, kedy začneme prehodnocovať svoj doterajší život. Spätne sa obzrieme za rokmi nášho života a buď sme spokojní, alebo začneme túžiť po zmene. Chceme zrazu ochutnať, ako chutí zakázané ovocie. Najnovšie štúdie ukazujú, že takýto zlom nastáva vo veku 29, 39, 49 a 59 rokov. Presne pred začatím novej dekády života. Samozrejme – nie je to o tom, že hneď ako dovŕšite tento vek, budete robiť zakázané veci a podvádzať. Vek je len sprievodným faktorom.

pixabay.com

# Sociálne siete

V pároch, kde je jeden partner viac závislý na sociálnych sieťach ako druhý, je vyššia pravdepodobnosť nevery. Druhý partner trávi veľa času na sociálnych sieťach namiesto toho, aby ich trávil so svojou milovanou polovičkou. Takýmto spôsobom zanedbáva reálny vzťah a viac sa pohlcuje do toho virtuálneho. Neraz sa však virtuálny vzťah prenesie aj na skutočnosť a nevera je na svete.

pixabay.com

# Služobné cesty

Podľa jednej z najväčších štúdií sa až 1/3 mužov dopúšťa nevery práve na služobných cestách. Pravdepodobnosť nevery na pracovisku sa zvyšuje hlavne počas šiesteho a siedmeho roku vzťahu kedy prichádza kríza a treba na vzťahu pracovať.

pixabay.com

# Nedostatok oxytocínu

Oxytocín je hormón lásky. Vylučuje sa hlavne pri objatí, bozkoch, nežných dotykoch. Vedci sa domnievajú, že nedostatok tohoto hormónu môže byť spúšťačom nevery. Vedci urobili experiment, kde jednej polovici respondentov pichli oxytocín a druhej len placebo. Do miestnosti priviedli atraktívnu ženu a respondenti sa mali ku nej priblížiť čo najviac. Muži, ktorí dostali oxytocín, si udržovali väčšiu vzdialenosť ako muži s placebom.

pixabay.com

# Nedá sa inak

Žiaľ, existujú ľudia, ktorí sú závislí na adrenalíne a pocite, ktorý im dodáva práve nevera. Nech sa snažia akokoľvek, nemôžu si pomôcť. Je to pre nich ako droga, na ktorej sú závislí. Deje sa to bez ohľadu na ich vek a životné skúsenosti. Naozajstný dôvod pre takéto správanie nájdeme len ťažko. Niektorí ľudia jednoducho nedokážu byť monogamní.

pixabay.com

Na záver si treba uvedomiť, že za neverou nie je len jedna príčina. Často je to kombinácia viacerých vyššie uvedených faktorov. V dnešnej dobe sa často stáva, že páry, kde bola nevera, naďalej ostávajú spolu a dokonca to ich vzťah posilní. Čo si o nevere myslíte vy? Dokázali by ste ju odpustiť?

Pozri aj: 20 psychologických trikov, vďaka ktorým budete vedieť ľudí čítať ako otvorené knihy. Najviac ma prekvapilo, že ženy dokážu…

zdroj: babskeveci.sk (Romi K) adme.ru

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: