Opäť dobré správy! Z koronavírusu sa vyliečila aj najstaršia žena, 104 ročná starenka z Talianska

Foto: Facebook (Andrea Zanoni)

Napriek tomu, že v poslednej dobe sme často svedkami veľmi negatívnych správ a z každej strany sa na nás valia stúpajúce počty nakazených, ale aj úmrtí ľudí na COVID-19. Vždy je preto úžasné, keď sa dozvieme o niekom, kto sa vyliečil.

Portál Ladbible teraz informuje o 104-ročnej babičke z Talianska, ktorá je považovaná za najstaršiu ženu, ktorá vírus prekonala. Ada Zanusso z Biella ochorela takmer týždeň po tom, čo krajinu uzavreli, trpela dýchavičnosťou a zvracaním. Podľa správ zomrelo 21 ľudí, ktorí boli v tom istom opatrovateľskom dome ako Ada. Jej sa však na úžas lekárov podarilo vyliečiť sa. Medzičasom oslávila aj narodeniny.

Báli sa, čo nastane

Podľa jedného z jej štyroch synov, Giampiera, sa veľmi báli, čo nastane, keď bude počet nakazených v dome veľmi vysoký. Hoci tam mali pár tragických prípadov, tešili sa, že Ada to zvládla a lekári si teraz myslia, že je najstaršou uzdravenou osobou v Európe. Nie je to pritom prvá pandémia, ktorú prežila. Prežila aj španielsku chrípku v rokoch 1918 až 1920, v ktorej sa počet obetí odhaduje na 17 až 100 miliónov.

Nie je prvou storočnou osobou

Ada je popritom veľmi čulá a nestratila nič zo svojej inteligencie a prehľadu. Pre všetkých ľudí, ktorí teraz trpia, je jej uzdravenie symbolom a znamením nádeje a viery. Len nedávno sme vás pritom informovali o 104-ročnom starčekovi z Oregonu v USA, ktorý sa taktiež vyliečil z koronavírusu. Bill Lapschies, o ktorom informoval portál People, sa narodil v roku 1916, prežil pandémiu chrípky v roku 1918, druhú svetovú vojnu a teraz aj COVID-19.

Všetko prebiehalo v poriadku

Svoje 104 narodeniny oslávil 19 dní po tom, ako mal horúčky a viac ako 25 dní po prejavení prvého príznaku koronavírusu. Žije v domove pre veteránov Edwarda C. Allwortha v Libanone v Oregone, ktorý je asi 80 kilometrov južne od Portlandu. Jeho ošetrujúci lekár Rob Richardson povedal, že všetko prebiehalo v poriadku, nemal ani závažné problémy s dýchaním, preto ani nepotreboval pľúcny ventilátor.

Billova rodina mu prišla osobne popriať k narodeninám, samozrejme, musela pritom dodržiavať prísne pravidlá, a to napriek tomu, že sa Bill z koronavírusu vyliečil. Nechýbala však torta, balóniky a všetky veci, ktoré k narodeninám patria.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: