Opäť sa diskutuje o zvyšovaní cien. Aj za toto si poriadne priplatíme, Slováci krútia hlavou

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Pomaly neprejde ani týždeň bez toho, aby vláda neavizovala zvyšovanie cien. Raz sú to potraviny, inokedy čipy, najnovšie sa však zdá, že si priplatíme aj za dopravu.

Portál TVNoviny informoval o tom, že vláda opäť avizovala zdražovanie cien, konkrétne v doprave. Začína sa diskutovať o zvyšovaní cien diaľničných známok. Poplatky sa podľa ministra dopravy Andreja Doležala nezvyšovali už roky a chýbajú peniaze na údržbu. Rovnako sa uvažuje aj nad zvyšovaním cien cestovných lístkov vo vlakoch.

Zdražieť by mali aj vlaky

Návrh mnohých motoristov nepoteší. Ročná diaľničná známka by stúpla na 60 eur, mesačná na 16 a desaťdňová na 12 eur. Koaličná rada podľa ministra so zdražovaním nesúhlasila, téma však zostáva otvorená a bude sa o nej diskutovať v najbližších dňoch a týždňoch. Pokiaľ by to koalícia odsúhlasila, išlo by o prvé zdražovanie za 11 rokov. Počet diaľníc a rýchlostných ciest pribudol, no ceny známok zostali rovnaké.

Mnohých však nepoteší práve zvyšovanie cestovného vo vlakoch. Hovorí sa o manipulačnom poplatku, keď si budete kupovať lístky fyzicky na stanici, no nevylučuje sa aj plošné zvýšenie cien, no dôchodcov a študentov sa to dotknúť nemá.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: