Optická ilúzia, ktorá vám nedá spávať. Oklamať dokáže 100% ľudí, ktorí sa na ňu zapozerajú

Foto: pixabay

Veľmi často sa stáva, že sme skutočne prekvapený, čo sa naozaj v našej hlave odohráva. Keď však ide o optické ilúzie, je jasné, že každý sa aspoň na malú chvíľu pozastaví nad tým, o čo skutočne ide. Unilad zverejnil neuveriteľnú optickú ilúziu, ktorá ľudí naozaj prinúti rozmýšľať.

Zabudnite na modré alebo zlaté šaty, teraz sa internetom šíri ilúzia večne sa pohybujúceho diamantu, ktorý sa však vôbec nehýbe. Ilúzia bola navrhnutá výskumníkmi, aby otestovali, ako môže byť mozog oklamaný kontrastom.


Zdá sa vám, že diamant sa pohybuje v pravidelných intervaloch zľava doprava? Mýlite sa. Diamant sa v skutočnosti vôbec nepohybuje, ale určitým spôsobom v našom mozgu vytvára pocit, že áno. Pohyb diamantu je vytváraný striedaním kontrastu medzi prúžkami okolo jeho okrajov a jeho pozadím. Tieto posuny vytvárajú vnímanie pohybu. Ilúzia však môže podľa vedcov zmiznúť diaľkou. Jednoducho sami vyskúšajte, kedy ilúzia pohybu zmizne tým, že pôjdete čo najďalej od obrazovky. Zastavíte ho aj tým, že sa budete sústrediť na stred diamantu. Neuveriteľné, no nie?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: