Opustený 6-ročný chlapec stál sám v nákupnom centre. Sociálny experiment priniesol desivý výsledok

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Nákupné centrá sú pre deti plné nástrah. Je veľmi ľahké sa tam stratiť a pre malé dieťa to väčšinou znamená paniku. Ani si to nestihnete všimnúť a vaše dieťa už môže byť niekde úplne inde. Čo by ste robili, keby vidíte dieťa, ako sa zmätene potuluje po nákupnom centre? Portál Daily Mail informoval o sociálnom experimente.

Pomohli by ste dieťaťu?

Foto: pxhere

Šesťročný Aiden stál sám uprostred nákupného centra a bol viditeľne stratený. Počas 45 minút sa pri ňom však zastavilo len sedem ľudí, ktorí si všimli, že v ich blízkosti sa nachádza malý chlapec bez rodičov. Len šesť žien a jeden muž sa pri ňom pristavilo, aby mu pomohli, napriek tomu, že okolo neho prešli stovky ďalších ľudí. Aiden bol súčasťou sociálneho experimentu a rodičia sedeli len pár metrov od neho.

Zastavilo sa len sedem ľudí

Foto: pixabay

„Pravdupovediac, bola som naozaj veľmi šokovaná tým, koľko ľudí sa pri ňom nezastavilo,“ povedala Aidenova mama. Jedna zo žien sa Aidena opýtala, ako vyzerajú jeho rodičia, aby mu pomohla ich nájsť. Ďalšia matka, ktorá držala za ruku svoju dcéru, sa Aidena opýtala, kde sú jeho rodičia a chcela ho odviezť na policajnú stanicu. „Nie, ďakujem,“ povedal Aiden. „Si si istý? Pozri, ja som tiež mama a tvoja maminka a ocko sa budú o teba veľmi báť,“ povedala.

Je to desivé

Potom, čo zistila, že to bol sociálny experiment povedala, že keby sa stratilo jej dieťa, dúfa, že by mu niekto pomohol. Mnohí ľudia sú veľmi zaneprázdnení a nepozerajú sa na veci okolo nich. Napriek tomu je desivé, že sa z množstva ľudí pri chlapcovi takmer nikto nezastavil. Je dôležité, aby sme sledovali svet vôkol nás.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: