Oslávila 71 rokov, no vyzerá na 25. Módna návrhárka Vera Wang zrejme oklamala čas

Foto: Instagram (verawang)

Niektorí ľudia starnú rýchlejšie, niektorí pomalšie. Všetko záleží od genetiky, od životného štýlu, ale aj od psychickej pohody. A niekedy proste ľudia ani nevedia, komu môžu vďačiť za to, že tak dobre vyzerajú.

Verili by ste tomu, že návrhárka Vera Wang oslávila už 71 rokov? Ako uvádza portál People, na počesť výročia legalizácie homosexuálnych manželstiev zdieľala fotografiu, na ktorej má dúhové nechty. Fanúšikov však zaujalo niečo úplne iné, a to fakt, akú má vo svojom veku postavu. Všimli si to práve vďaka fotografiám v legínach a športovej podprsenke, kde značne vidieť, že je poriadne svalnatá.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vera Wang (@verawang),

Venuje sa sebe

Keď sa jej ľudia pýtali, ako je možné, že tak dobre vyzerá, povedala, že sa snaží naozaj cvičiť a venovať sa svojmu zdraviu. Motivuje ju to hlavne počas krízy, kedy si všetci mimoriadne fit a práve to ju donútilo, aby sa začala venovať sama sebe. Aby sme vám lepšie priblížili, kto vlastne Vera Wang je, portál Biography predstavil niekoľko faktov, ktoré ste možno nevedeli.

15 rokov vedúcou vo Vogue

Vera Wang bola 15 rokov vedúcou módnou editorkou časopisu Vogue a neskôr riaditeľkou dizajnu pre Ralpha Laurena. Potom, ako vytvorila vlastné svadobné šaty, otvorila svadobný butik a čoskoro uviedla na trh vlastnú kolekciu. Teraz je neuveriteľne populárna, jej modely nosia známe hollywoodske hviezdy a navrhuje bielizeň aj šperky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vera Wang (@verawang),

Talentovaná krasokorčuliarka

Je dcérkou zámožných čínskych prisťahovalcov a jej detstvo bolo privilegované, keďže vyrastala na Upper East Side na Manhattane. Navštevovala elitnú Chapin School a School of American Ballet. Počas svojho druhého ročníka krátko študovala v zahraničí na Sorbonne v Paríži, ale vrátila sa do Spojených štátov, aby ukončila štúdium dejín umenia. Bola talentovanou krasokorčuliarkou a profesionálne súťažila. Jej sny o Olympijských hrách sa však skončili na majstrovstvách USA v roku 1968.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vera Wang (@verawang),

Venovala sa móde

Keď ukončila vysokú školu v roku 1971, krasokorčuľovanie odložila bokom a začala pracovať pre Vogue. Do roka ju povýšili na vedúci módnu editorku. Tento post si držala viac ako 15 rokov. Vogue opustila v roku 1987, keď sa zamestnala ako riaditeľka dizajnu u Ralpha Laurena. V roku 1989 sa vydala za dlhoročného priateľa Arthura Beckera a bola frustrovaná slabým výberom svadobných šiat. Preto načrtla svoj vlastný dizajn a poverila krajčírku, aby ich ušila. Vtedy mali cenu 10 000 dolárov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vera Wang (@verawang),

Svadobné kolekcie

Nasledujúci rok, s finančnou podporou od svojho otca, otvorila vlastný svadobný butik v luxusnom hoteli Carlyle na Madison Avenue v New Yorku. Vera Wang Bridal House bola zameraná predovšetkým na celebrity a vyššiu sociálnu vrstvu a pôvodne ponúkala šaty od známych návrhárov ako sú napríklad Guy Laroche, Arnold Scaasi, Carolina Herrera a Christian Dior. V priebehu nasledujúcich rokov však vyladila svoje zručnosti ako módna návrhárka a uviedla na trh kolekciu svadobných šiat.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vera Wang (@verawang),

Prvýkrát získala medzinárodnú pozornosť na olympijských hrách v roku 1994, keď navrhla ručne korálkový súbor pre krasokorčuliarku Nancy Kerrigan. Odvtedy predstavila aj elegantné večerné odevy na objednávku, neskôr aj vôňu a dlho očakávaného svadobného sprievodcu. Jej modely nosia známe hviezdy, ako je napríklad Halle Berry, Goldie Hawn, Charlize Theron alebo Meg Ryan. Získala tiež niekoľko ocenení a venovala peniaze pre nadáciu na výskum rakoviny prsníka. Má dve adoptívne dcéry, Ceciliu a Josephine.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: