Osobná trénerka radí: Toto je 5 potravín, ktorým by ste sa mali vyhnúť, keď sa chcete dostať k svojej vysnívanej postave

Banana Zdravie

Je dobré, ak si zlepšujeme povedomie o zdravom životnom štýle a o svoje telo sa staráme zvonku i zvnútra. K tomu iste patria aj správne stravovacie návyky a dostatok pohybu. Niekedy sa nám však nedarí dosiahnuť požadované výsledky aj napriek tomu, že pijeme dostatok tekutín, mordujeme sa posilňovni a snažíme sa dodržiavať diétny jedálniček. Osobná trénerka prezrádza, čo je najčastejším dôvodom toho, že ručička váh sa zastaví na tom istom čísle. Stačí vynechať nasledujúce potraviny a nielen že budete oveľa rýchlejšie k vysnívanej postave, poďakuje sa vám za to i vaše zdravie.

Prvým krokom k vysnívanej postave a dobrej kondícii je dostatočná fyzická aktivita a správne zloženie jedálnička. Vyvážená strava s dostatkom bielkovín, zdravých tukov, vlákniny a tiež primeraným množstvom sacharidov je akýmsi základným stavebným kameňom zdravej životosprávy. Pridajte k tomu dostatok nesladených nápojov a už onedlho sa môžete tešiť postave o akej ste snívali. Čo však v prípade, že to stále nejde? Osobná trénerka radí vyhnúť sa nasledujúcim potravinám, ktoré sú najčastejšou prekážkou na ceste k peknej figúre.

Rafinovaný cukor

pixabay.com

Väčšina ľudí si uvedomuje, že rafinovaný cukor by nemal patriť do zdravého jedálnička. Preto si prestane sladiť kávu alebo čaj. Rafinovaný cukor je však veľmi záludný a nestačí, ak ho vyradíte z receptov pri pečení a varení. Je obsiahnutý v drvivej väčšine kupovaných produktov. Jeho príjem by ste mali znížiť na minimum a nahradiť ho prírodným sladidlom – medom. Taktiež si doprajte viac ovocia. Takto prijaté sladké vám dodá viac energie, ktorá vám vydrží dlhšiu dobu. Rafinovaný cukor dvihne energiu na maximum za krátku dobu, no následne sa veľmi rýchlo organizmus unaví a sme akýsi letargickí.

Sladené nápoje

pixabay.com

Nejde len o koly, sladké džúsy alebo perlivé ochutené nápoje v plechovkách. Často zaháňame smäd i minerálkami, ktoré sú s príchuťou. Číra farba tekutiny nevyzerá až tak nezdravo a názov minerálna voda môže zavádzať. Kontrolujte obsah cukru v takýchto nápojoch a vyhnite sa aj tým, ktoré sú označené ako „light“. Okrem cukru totiž obsahujú množstvo farbív a chemických prídavkov, ktoré nám rozhodne neprospievajú. Po sladkej vode navyše ešte zvyšujeme našu chuť na dobroty a takéto nápoje majú aj negatívny vplyv na výkyvy nálad.

Alkohol

pixabay.com

Alkohol je nepriateľom každej diéty a pokiaľ sa trápite v posilňovni a odriekate si pôžitok z jedál, prečo by ste si všetko mali pokaziť alkoholom na večernej party? Či už je to tvrdý alkohol, pivo alebo víno, pokúste sa ho aspoň na určitý čas vzdať. Podľa trénerky by ste si mali vziať k srdcu tento postreh: „Nepýtajte sa, či vám to uškodí. Pýtajte sa, či vám to vôbec pomôže.“

Proteínové tyčinky

flickr.com

Množstvo ľudí zaskočí práve táto položka, no po vysvetlení sa vôbec nezdá ako nerozumná. Aj keď sa proteínové tyčinky v obchode môžu javiť ako zdravá voľba, spájajú sa nám s cvičením a fitness a aj ich cena nie je najnižšia, môže sa zdať, že sú určite kvalitným produktom, ktorý stojí za to. Osobná trénerka však radí vynechať tento produkt z jedálnička a radšej ho nahradiť čistým proteínovým práškom. Ten neobsahuje množstvo cukru a ďalších prísad, ktoré nájdeme len v tyčinkách. Takýto proteínový prášok si môžete primiešavať do mlieka, jogurtu alebo smoothies.

Biely chlieb

pixabay.com

Už veľa sa napísalo i povedalo o pečive a faktom vždy ostáva, že biely chlieb alebo pečivo vášmu organizmu rozhodne neprospeje. Vylúčiť absolútne všetko pečivo pritom vôbec nie je nutné. Stačí, že si namiesto bielej múky doprajete zdravšiu verziu celozrného pečiva. Sledujte zloženie potravín, pretože tmavý chlieb posypaný semienkami nemusí byť vždy najlepšia voľba. Mnoho výrobcov pridáva do múky farbivá a to, čo sa javí ako zdravé tmavé pečivo je len marketingový ťah.

Ak dodržíte tieto zásady, nemusíte držať žiadne drastické diéty. Zlatým pravidlom, ktoré platí pre všetkých ľudí v každom veku je – všetko s mierou.

Pozri aj: Psychológovia odporúčajú: 1 zlaté pravidlo pri výchove, ktoré vám pomôže vychovať z dieťaťa úspešného a slušného človeka

zdroj: Jana, popsugar.co.uk

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: