Ostrov v obľúbenej európskej destinácii vám zaplatí 500 eur, aby ste sa tam presťahovali. Má to však jeden háčik

pláž

Foto: pixabay

Väčšina z nás môže o tom, že sa vykašlú na svoju prácu a začnú cestovať či žiť niekde v zahraničí, len snívať. Často sa bojíme a radšej zostaneme v práci, ktorá nás nebaví len preto, lebo nechceme riskovať. Najnovšie však Ladbible informuje o ostrove, ktorý vám dokonca zaplatí za to, aby ste tam boli.

Grécky ostrov Antikythira sa nachádza medzi Krétou a Kythirou, je vzdialený 45 minút lietadlom od Atén a je domovom len pre 24 ľudí. Je v záujme ostrova, aby tam prišlo bývať viac ľudí a práve preto ponúkajú zadarmo pozemok a 500 eur mesačne každému, kto sa tam presťahuje.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hotel Pelagia Aphrodite Κύθηρα (@pelagia_aphrodite),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Theodore Zoumboulakis (@theodore_zoumboulakis),

Ľudia odchádzali za prácou

Aby ste si nemysleli, že je to také jednoduché, samozrejme, je v tom háčik. Celé je to financované gréckou ortodoxnou cirkvou, ktorá hľadá len mladé rodiny. Zúfalo dúfajú, že ich ostrov bude opäť slávny. Predtým tam bývalo okolo 300 ľudí, no čísla postupne klesali, pretože ľudia utekali na pevninu za prácou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Holly G (@orn.ecology),

Aby ostrov opäť žil

Práve preto ponúka ostrov peniaze a zároveň aj pozemok, ktorý môže nová rodina využiť na stavbu domu, ale aj na začatie podnikania. Starosta ostrova Andreas Harhalakis podľa portálu lefimerida povedal: „Hľadáme mladé rodiny, ktoré náš ostrov privedú naspäť k životu.“ Ak ste zostali celkom na vážkach, mali by ste vedieť, že tento ostrov je naozaj ďaleko, nie je na ňom bankomat a iba jeden obchod.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Μαίρη Μακ. (@mairh_mak),

Krása, ktorú stojí za to vidieť

Je tam však naozaj nádherne a ak by ste si chceli ostrov pozrieť, je možné sa na ňom ubytovať. Pláže a architektúra je naozaj niečo, čo stojí za pozretie. Ak ste sa rozhodli, že skúsite šťastie, môžete ľudí kontaktovať na webovej stránke TU a uvidíte či sa nebudete sťahovať.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: