Otec chcel naučiť svojho 6-ročného syna niečo o peniazoch. Chlapec si vďaka tomu otvoril úspešný vlastný obchod

Lucia Mužlová Ešte viac

Spôsoby, ako rodičia vychovávajú svoje deti sa značne líšia. No malo by im ísť predovšetkým o ich dobro a priaznivú budúcnosť, ktorá sa formuje už v ich skorom veku. Nie je však úplne prospešné, ak dieťa dostane všetko čo si zmyslí, len tak. To ale nie je prípad malého Emmetta. 

6- ročný Emmett túžil po svojom prvom bicykli. Rodičia mu ho mohli jednoducho kúpiť, dieťa by sa chvíľu tešilo z darčeka a po chvíli by zatúžilo po niečom inom. Jeho otec sa však rozhodol urobiť jednu vec, no ešte ani netušil, ako to chlapca ovplyvní. Na um mu skrsol chytrý a inšpiratívny nápad.

Povedal synovi, aby si skúsil peniaze na bicykel zarobiť sám. Emmett teda neváhal a rozhodol sa predať svoje staré hračky. Podarilo sa mu takto získať 60 eur, čo stačilo na kúpu bicykla. Na ďalší deň sa však stalo niečo, čo nečakali ani jeho rodičia. Keď Emmett uvidel stroj na výrobu ľadovej triešte, rozhodol sa obetovať nový bicykel a radšej do neho zainvestovať. Vytvoril si tak vlastný obchod, aby mohol zarobiť viac peňazí.

Rodičia sa po krátkej diskusii s Emmettom rozhodli, že svojmu synovi pomôžu s podnikaním. Mali však jednu podmienku. Chlapec musí každú sobotu aspoň hodinu predávať ľadovú triešť. Súhlasil a vyplatilo sa mu to. Najprv zárobok činil len 10 eur, no postupne sa táto suma zvyšovala.

Navyše sa Emmetta snažia učiť samostatnosti. Sám si musí odhadnúť náklady na výrobu, splácať rodičom peniaze za kúpený stroj a dokonca platiť „dane.“ To ho však neodrádza a zaumienil si, že si sám našetrí na vysokú školu. Nevie však, že „dane,“ ktoré platí, mu rodičia odkladajú na jeho vysokoškolský fond.

„Chceli by sme, aby náš syn v budúcnosti nasledoval svoje túžby. Naším jediným prianím je, aby z neho vyrástol dobrý človek, ktorý bude prispievať spoločnosti.“

Emmett už v takomto mladom veku vie, čo od života očakáva a tvrdo pracuje na tom, aby sa jeho sny plnili. Rád číta a dokonca má už fialový pás z karate.

Na malého chlapca teda môžu byť jeho rodičia naozaj hrdí. A nielen oni. Keď sa Emmettov príbeh dostal na internet, ľudia začali tejto rodinke písať obdivné správy. „Som hrdá na vášho syna. No ešte viac na vás a vašu manželku, pretože ste skvelí rodičia a vychovávate dobré dieťa. Ďakujem vám.“ Aj to je dôkazom toho, že tento príbeh môže inšpirovať ďalších a snažiť sa tak formovať ich deti v dobrých ľudí. Pretože dôležité je začať už v mladom veku.

Pozri aj: Mnohí ľudia obviňovali trénera uviaznutých chlapcov z nezodpovednosti. Tieto jeho hrdinské činy sa stali virálnymi a ľudia ho teraz obdivujú

boredpanda.com

0
Komentovať (0)