Otecko zo Slovenska, ktorého slová dojímajú. Prežíval najhoršie minúty svojho života, no potom sa stalo niečo neuveriteľné

Lucia Mužlová Ešte viac

Ľubo Šiška je slovenský fotograf, ktorý zároveň precestoval takmer celý svet. Na jeho Instagrame môžete vidieť mnoho fotografií, ktoré vás očaria. Nedávno sa medzi tými cestovateľskými objavili aj fotky jeho manželky a novonarodenej dcérky. Slov, ktoré venoval svojej manželke ale aj rodičom, ktorí o svoje bábätko prišli dojímajú k slzám.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lubo Siska (@lubosiska) on

Takéto niečo by si chcela prečítať každá žena. Ľubo v popise fotografií vyslovil úprimnú lásku k svojej rodine. Takto vyzeral pôrod a komplikácie. Našťastie, všetko sa skončilo dobre.

„Obdivujem Denisku. Zaľúbil som sa do nej, pretože je to nádherné dievča s obrovským srdcom, entuziazmom, energia medzi nami bola magická. Včera som sa do nej zamiloval opäť, tento krát ako do silnej ženy.

Rodili sme do vody, moc sme chceli priviezť na svet dieťatko prirodzeným spôsobom. Pôrod bol intímny, boli sme sami, dula nás chodila kontrolovať. Celý čas som sa snažil byť čo najväčšou oporou, bolesť ktorú cítila ma skľučovala. Začalo sa to zhoršovať, sila kontrakcií naberala na intenzite. Niekoľkokrát zamdlela, prišli komplikácie.

Malá bola vzpriečená, zistili sme to neskoro. Presunuli sme sa na lôžko, cisársky rez už možný nebol, musela tlačiť a dostať bábätko čo najskôr von. Deni začala tlačiť najviac ako dokázala. Tlak na malú bol príliš intenzívny, na monitore sme videli že srdiečko spomaluje.. Doktori boli pripravení narezať ju, aby dostali dieťatko čo najskôr von, ale Deniska neprestávala tlačiť. Ani nedýchala, dala do toho všetko. Do minúty bola vonku.. Nič horšie som nezažil. Bol to najhorší moment v mojom živote. Anjelik sa nám narodil bez známok života, pulzu, dychu. Nastali chvíle totálneho zúfalstva, beznádeje, neskutočnej bolesti, tažoby pri ktorej sme sa nezmohli na nič ako na prosebné náreky.. Takmer celým telom som objímal svoju ženu, snažil sa jej zakryť tvár aby to nevidela a netrpela. Okolo nás sme počuli profesionálov oživovať to najcennejšie čo máme, odpočítavať resuscitáciu, všetko bolo v obrovskom koordinovanom chaose. Trvalo to 20 sekúnd, najbolestivejších sekúnd môjho života.

Atlas začalo tĺcť srdiečko, nadýchla sa a onedlho sme začuli aj plač.. Bola v poriadku, našťastie je krásna a zdravá. Bez obrovskej snahy jej matky a pomoci lekárskeho tímu ktorý zasiahol včas to mohlo celé skončiť inak. Veľké ďakujem. 
Chcem vyjadriť sústrasť všetkým, ktorých deti trpeli a postihlo ich akékoľvek trápenie. Obdivujem každú matku.

Pýtali ste sa ma, či som bol osláviť, alebo si vypiť.. Po tom čo boli obe v bezpečí som sa išiel pred nemocnicu vyplakať a vrátil som sa za nimi. Bol to najkrajší deň môjho života.

Piateho októbra, o piatej popoludní sa nám na Islande v Akureyri narodila dcéra Atlas, má 50 cm a 3,6 kilogramu.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lubo Siska (@lubosiska) on

Pozri aj: Herečka Helena Krajčiová je na materskej s dvomi deťmi. Takúto výraznú zmenu podstúpila po pôrode

Lucia M., instagram

0
Komentovať (0)