Takto nás zavádzajú reklamy. Otestovali sme za vás 7 kozmetických produktov a zistili, či naozaj fungujú

Lucia Horáková Krása

Reklamy na kozmetiku nám pravidelne sľubujú dokonalé výrobky, s ktorými budeme nadmieru spokojní a už nikdy nesiahneme po iných značkách. No naozaj je ich kvalita na takej vysokej úrovni, ako to aj prezentujú?

A práve niekoľko kozmetických výrobkov bolo testovaných, či naozaj spĺňajú to, o čom sa v reklamách hovorí. Ako dopadli, rúže, laky na vlasy či maskary?

Dlhotrvajúci rúž

Výrobcovia sľubujú, že takýto rúž odolá obedu s kolegami, káve či vydrží aj počas večere s priateľmi. Odolnosť proti zotretiu by mala byť až 24 hodín.

Testovanie prebehlo úspešne a rúž naozaj odolal všetkým vplyvom počas dňa, dokonca nezanechal na sklenenej šálke žiadne stopy. Večer ho bolo potrebné z pier vyčistiť odličovacím prostriedkom na make-up. Odporúčame zakúpiť kvalitné výrobky.

60-sekundový lak na nechty

Podľa výrobcov stačí len 60 sekúnd a čerstvo nanesený lak na nechty stihne zaschnúť. No naozaj je to tak? I keď lak vyzeral po minúte od nanesenia, že je vysušený, pravda bola úplne iná. Pri dotyku sa rozmazal a ihneď sa ilúzia o dokonalom výrobku rozplynula. Aby lak zaschol, potrebujete vyčkať aspoň 5 minút.

Vodeodolná maskara

Reklama zaručuje maximálnu spokojnosť a vydrží akýkoľvek vplyv, ktorý by mohol spôsobiť rozmazanie. Pri testovaní sa ukázalo, že počas krájania cibule, plakaní či v daždi, maskara ostala trvácna. Taktiež je dôležité v obchode siahnuť po kvalitných značkách, ktoré vám zaručia, že výrobok  bude skutočne vodeodolný.

Foto: pixabay.com

“Neviditeľný” antiperspirant na čierne oblečenie

Antiperspirant sľubuje 48 hodinovú ochranu proti poteniu a zároveň zaručí, že nezanechá na vašom čiernom oblečení biele škvrny. Samozrejme, pri horúcom počasí žiadny výrobok nezabráni poteniu, no čo je pozitívom, čierne oblečenie ostane skutočne bez neželaných a nepekných škvŕn.

Lak na vlasy

Lesk a mimoriadne silné držanie účesu bez lepenia, presne to sú ťahákmi takmer každého kvalitného laku na vlasy. Pri zopnutí vlasov a ich nalakovaniu, účes naozaj vydrží počas celého dňa, i keď k večeru už mierne spadne. Ak je účes vystavený silnejšiemu vetru alebo dažďu, je samozrejmé, že nevydrží.

Zubná pasta s bieliacim účinkom

Reklamy zvyknú sľubovať belšie zuby už po týždni pravidelného čistenia touto pastou, no v skutočnosti nie je viditeľný žiadny rozdiel.

Foto: pixabay.com

Vyživujúci olej na rozštiepené končeky vlasov

Výrobca sľubuje revitalizáciu, vyhladenie a okamžitú obnovu poškodených vlasov, pričom eliminuje lámavosť.

Po vyskúšaní sa zistilo, že už po pár použitiach boli vlasy naozaj zdravšie a kvalitnejšie, no obnova už poškodeného vlasu nie je možná. I keď konečný efekt je skutočne lepší, na polámané vlasy už pomôžu len nožnice.

Pozri aj: Žiadne štíhle blondíny ani modrookí svalnáči. Toto je 10 vecí, ktoré priťahujú opačné pohlavie ako magnet

Lucy, adme.ru

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: