Otrasný prípad, z ktorého ostáva rozum stáť. Niekto odrezal psíkovi uško, kým bol jeho majiteľ na nákupe

Lucia Mužlová Ešte viac

Bol to bežný deň, aký 55-ročný Robin Ballantine so svojím krásnym labradorom Coleom, zažil už veľakrát. Spolu so psíkom sa v piatok, 21. septembra vybral na nákup do Tesca v Severnom Írsku. Tak ako vždy, psíka priviazal pred vchodom a išiel nakúpiť potraviny. Po návrate z obchodu si však všimol pri psíkovi krvavé stopy. 

Úbohému psíkovi niekto počas toho, ako bol jeho majiteľ na nákupe, odstrihol či odrezal časť ucha. Okamžite ho zobral k veterinárovi, ktorý potvrdil, že niekto sa na čiernom labradorovi sadisticky realizoval.

Rezná rana bola totiž priama, čo by vylúčilo, že sa psík niekde zachytil a zranenie by si tak spôsobil sám.

Cole je našťastie v poriadku, aj keď niekoľko dní po celom incidente bol nervózny a pri pohybe kňučal od bolesti. Robin stále nechápe, ako môže v niekoho mysli skrsnúť taká myšlienka, že by len tak ublížil zvieraťu. „Jednoducho to nemôžem pochopiť„.

Celý incident sa odohral približne v čase medzi 17:30 až 20:00, kedy bol prípad nahlásený polícii. Ľudia na internete začali ale kritizovať aj samotného Robina, že nechal psíka von. Robin na to zareagoval, že ľudia v obchode neboli veľmi nadšení z toho, že vodil psa dnu, a tak ho radšej nechával vždy von.

Robím to tak roky a nikdy predtým s tým nebol problém„. Celú situáciu si všimlo aj samotné vedenie Tesca, kde sa tento ohavný čin udial. Ako malú kompenzáciu darovali Coleovi psie hračky, a tiež prispeli na veterinárne ošetrenie.

0
Komentovať (0)