Otravná svokra a žena, ktorá po svadbe priberie. Toto je 8 problémov, ktorými si prejde takmer každý manželský pár


Viete, prečo sa takmer všetky rozprávky končia svadbou? Pretože po nej začína skutočný život. Vedľa vás sa nachádza milovaný človek, s ktorým plánujete zostarnúť. Avšak na povrch sa čoraz viac budú drať jeho zlozvyky a okolo vás sa začne kopiť množstvo otravných problémov, ktoré dokáže prekonať len skutočne silný pár. Dnes vám prinášame zopár tipov, ktoré vám uľahčia ťažké obdobie.

Určite sa oplatí nimi inšpirovať.

#1 Narodenie dieťaťa je finančnou záťažou pre rozpočet

Photo by Shelby Miller on Unsplash

A s tým počíta len málokto. Neraz sa páry rozídu kvôli nedostatku financií, kvôli ktorým sú neustále pod stresom. Preto skúste narodenie potomka plánovať a ešte pred jeho narodením si pripravte aspoň akú-takú finančnú rezervu. A po jeho narodení nekupujte všetky zbytočnosti, ktoré vidíte v reklame.

#2 Keď na scénu nastupuje svokra

Svokra. Dospelá žena, so svojimi muchami, ktorú dostanete ako bonus ku svadbe. Vychádzať si s ňou môže byť niekedy náročné. Ak si chcete udržať čo najlepšie vzťahy, skúste sa čo najskôr osamostatniť. Spoločné bývanie dokáže narobiť viac škody, než úžitku.

#3 Finančná negramotnosť

rawpixel.com

S peniazmi sa musíte naučiť narábať. Je to niečo, čo sa bohužiaľ neučíme v škole, na čo mnohí doplatia. Ak jeden nezmyselne vyhadzuje peniaze, zatiaľčo druhý obracia každý cent, konflikt nenechá na seba dlho čakať. Stav financií a najmä výdaje by ste si však mali otvorene prediskutovať. Inak sa nepohnete z miesta.

#4 Zlozvyky

Po čase nám partnerove zlozvyky začnú liezť poriadne na nervy. No nebojte sa, väčšinu je to vzájomné. Čo sa však dá robiť s tým, keď neviete vystáť, že partner trávi takmer všetok svoj čas na gauči? Neostáva vám nič iné, než to prijať. Aj vďaka zlozvykom je váš partner jedinečnou osobou. A ak ho milujete, budete ho milovať aj so súborom všetkých jeho nedostatkov.

#5 Nuda

Photo by Kyle Broad on Unsplash

Nie každý deň je nedeľa. A nie vždy sa vám bude chcieť vymýšľať nový program. Raz za čas je to fajn, no nemusí sa z toho stať každodenná záležitosť. Aby sa však úplne nevytratila z vášho vzťahu iskra, je dobré si naplánovať nejaké udalosti, na ktoré sa budete obaja tešiť. Aspoň raz za čas si môžete vyjsť spolu na kávu či do kina.

#6 Domáce práce

Neraz sa v manželstve jeden z partnerov nedobrovoľne mení na domáci spotrebič. Po návrate z práce upratuje, žehlí či varí večeru. V drvivej väčšine vzťahov je domácnosť na pleciach ženy. Avšak aj tu treba stanoviť hranice. Len tak sa dočkáte zmeny. Čo najskôr si rozdeľte domáce práce a potom na tom trvajte. Partnerovi tak určite dôjde, že domácnosť je záležitosťou obidvoch.

#7 Hádky kvôli maličkostiam

Photo by Yuris Alhumaydy on Unsplash

Váš partner všade za sebou necháva ponožky či opäť zabudol vyvesiť bielizeň? Vtedy sa napätie dá krájať nožom, však? V prvom rade zhlboka dýchajte. Sú to len maličkosti, kvôli ktorým sa naozaj nezrúti svet. Skúste prijať a akceptovať partnera takého, aký je. Nikto z nás nie je dokonalý. Ani my sami. Máte však pri sebe človeka, ktorý určite stojí za to, aby ste ho milovali.

#8 Priberanie na váhe

Žiaľ, aj toto je problémom mnohých zosobášených párov. Jeden z dvojice často nadobudne presvedčenie, že ďalej sa o seba nemusí starať, pretože získal „istotu“ partnera. Túto chybu však určite nikdy nespravte a naďalej sa o seba starajte – dbajte o svoj vzhľad, cvičte, jedzte zdravo. Skvele predsa musíme chcieť vyzerať kvôli sebe, nie kvôli partnerovi.

Pozri aj: Toto je podľa expertov 5 najhorších vzťahových rád, aké ste kedy počuli. Narobia viac škody, než úžitku

brightside


Komentáre

komentárov