Otvárajú sa kostoly aj kiná. Od dnešného dňa platia nové pravidlá, takéto sú podmienky

TASR Ešte viac

FOTO TASR - Martin Baumann

Na Slovensku sa od pondelka otvoria kostoly, kiná, divadlá s maximálnou kapacitou 50 percent a plavárne či fitnescentrá s maximálnou kapacitou šesť osôb.

Rovnako začne fungovať druhá hokejová a futbalová liga. Ich zápasy však budú bez divákov. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR uviedol, že návštevníci kultúrnych podujatí a bohoslužieb budú musieť sedieť buď v každom druhom rade, alebo šachovnicovo.

Otvorené plavárne

Zakázaná je konzumácia nápojov alebo jedál, organizátor musí pred začiatkom odmerať telesnú teplotu účinkujúcich a nepovoliť im vstup, ak majú teplotu vyššiu ako 37,2 stupňa Celzia. Taktiež budú otvorené fitnescentrá a plavárne, pričom naraz v nich bude môcť byť najviac šesť zákazníkov. Personál musí nosiť rúška a vo zvýšenej miere upratovať, čistiť a dezinfikovať priestory a vybavenie.

Foto: TASR – Jakub Kotian

Zároveň platí podmienka jedna osoba na 15 štvorcových metrov. K doteraz povoleným športovým podujatiam pribudli Slovenská hokejová liga a druhá futbalová liga. Povoľujú sa aj podujatia nevyhnutné pre fungovanie karanténnych športových centier pod záštitou rezortu školstva.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: