Pamätáte si unikátnu herečku Melanie Wilkes z filmu Odviate vetrom? Táto dáma čoskoro oslávi neuveriteľných 100 rokov a toto odkazuje všetkým ženám!


V prvý júlový deň bude mať herečka Olivia de Havilland dôvod na oslavu. Dožíva sa povestnej storočnice. Ak by ste ale čakali starú dámu, ktorá posedáva pri okne a spomína na slávne časy, nedočkali by ste sa. Herečke jej vek na šarme stále pridáva.

takprosto.cc

Olivia de Havilland sa preslávila ako kultivovaná a jemná manželka Ashleyho Wilkesa, do ktorého bola zamilovaná temperamentná Scarlett.  Filmová Melanie sa dnes teší zo života a svoje biele vlasy si nechce farbiť, pretože je na ne pyšná.

takprosto.cc

Olivia de Havilland

Nikto by nepovedal, že sympatická Olilvia sa narodila v Tokiu, presne 1. júla 1916. Približne po roku sa rodičom narodila Oliviina sestra Joan a rozhodli sa presťahovať do Los Angeles. Charizmatická a vždy mimoriadne ženská Olivia upútala pozornosť producentov už v mladosti. V 30. rokoch debutovala v domácom divadle v Shakespearovom Sne noci svätojánskej.

takprosto.cc

Odvtedy sa objavovala vo filmoch, kde stvárňovala prevažne menšie postavy. Po niekoľkých rokoch prišla osudová rola, ktorou bola Melanie Hamilton. Tá sa vydala za Ashleyho Wilkesa a poriadne tým naštvala divokú Scarlett. Postava Melanie sa stala pre Oliviu kultovou a dodnes je na ňu mimoriadne pyšná. Nominovali ju dokonca na Oscara za vedľajšiu filmovú rolu, no sošku nezískala. Získala ich však o niečo neskôr a to hneď dva krát po sebe.

takprosto.cc

Aktívna až do 80.rokov

Olivia sa na filmových plátnach objavovala až do konca 80. rokov. Kariéru ukončila posledným filmom Žena, ktorú miloval, kde stvárnila postavu Bessie Merriman. Zlom v jej živote nastal až v roku 1990, kedy utrpela dvojnásobnú stratu. Zomrel jej syn, po ňom exmanžel a po ňom aj priateľ. Jedinou Oliviinou oporou jej ostala dcéra Giselle.

takprosto.cc

Tajomstvo dlhovekosti?

Olivia akékoľvek tajomstvá odmieta. Podľa nej za jej dobrým vzhľadom stojí obyčajný genetika. Aj vek predurčili bunky, pretože podobne, ako ona a jej rodičia, i jej sestra Joan sa dožila vysokého veku.

takprosto.cc

Zomrela pred pár rokmi ako 94 ročná. Olivia dnes tvrdí, že svoje biele vlasy by nevymenila za nič na svete. Páči sa jej, že ich farba je konečne jednotná a nadčasová ako žiadna iná. Dokonca tvrdí, že nerozumie ženám, ktoré si vlasy ešte aj v starobe cielene farbia.

takprosto.cc

Herečka je jednou z mála žijúcich legiend, ktoré zažili skutočnú kinematografie. Tá je už podľa Olivie nenávratne preč.

takprosto.cc

Spomínate si na ňu ešte? Dajte nám vedieť v komentároch.

takprosto.cc

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc


Komentáre

komentárov