Prúžky papiera obmotala okolo drevenej špajdle a vďaka špeciálnemu postupu vytvorila niečo, čo zvládne vyrobiť každý bez rozdielu veku


Papierový filigrán alebo aj quilling je špeciálna technika kreatívneho tvorenia, ktorú si zamilujete. Ručné práce sú skvelým prostriedkom, kedy sa môžete po náročnom dni v práci odreagovať a navyše vytvoriť niečo krásne a naozaj úžasné. Ja som sa s touto technikou stretla na tvorivých dielňach, kde z papiera vyrábali aj tí najmenší. Dnes vám prinášame návod, ako na to.

Budete potrebovať:

drevenú paličku alebo ihlicu

farebné prúžky papiera široké 3 až 7 mm

lepidlo

nožnice

Postup:

Prichyťte si prúžok papiera dvomi prstami. Koniec zahnite tak, aby vám vznikol oblúčik ako na obrázku. Zahnutú špičku ľahko pridržíte pri špajdli a začnete obmotávať. Špirála by mala byť pevná. Použiť môžete tiež špeciálny nástroj na navíjanie, no ak ho nemáte, postupujte podľa tohto postupu.

Ak je priemer špirály väčší ako 3 milimetre, môžete špajdľu odstrániť a ďalej pokračovať v obmotávaní bez nej. Je to veľmi podobné ako keď zmotávate krajčírsky meter. Keď prsty povolíte, špirála bude držať svoj tvar. Konce zalepíme lepidlom.

Keď špirálu stlačíte a vytvarujete, môžete získať aj takéto nádherné kvapky. Vytvoriť sa dajú skutočne všelijaké tvary, len treba vedieť, ako na to. Prepojte viacero špirál, viacero farieb a vyrobte krásne obrazce. Teraz sa spolu pozrieme na pár inšpirácii, čo vy na to?

Pozri aj: Pre tento úžasný nápad vzala prázdnu fľašu od vína a kuchynskú soľ. Keď mi ukázala, čo vytvorila, okamžite som sa pustila do výroby aj ja!

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov