Pediater šokuje! : „60 až 70% rodičov sú slabosi! Rodičovská hlúposť spôsobuje deťom najväčšie utrpenie…“

Monizz

Peteris Klava, lotyšský pediater s 25 ročnou praxou, sa zaoberá nielen medicínou ale aj psychológiou a vplyvom rodiča na dieťa. Svet šokoval svojim tvrdením, že deti sa nemocníc desia, pretože viac ako dve tretiny rodičov im dali takýto príklad.

Článok pokračuje pod videom ↓
takprosto.cc

Slabošská generácia

Fyzická a psychická trauma zo vstupu do nemocnice, alebo nebodaj na nemocničné oddelenie, je naozaj obdivuhodná. Pritom je dokázané, že dieťa sa nemá čoho báť a pri pobyte v nemocnici to neraz samo aj zistí. Lekári, sestričky, ba dokonca aj súputníci malého pacienta mu pomôžu jeho strach prekonať a dokážu mu, že o nič nejde a na tomto mieste mu ľudia len pomôžu. Prečo sa deti nemocníc boja? Pretože pred nemocnicami odpadáva viac ako polovica rodičov a vo svojich deťoch tak budujú vedomie, že k lekárom netreba chodiť, lebo vzbudzujú strach.

pixabay.com

Klava o rodičovskej hlúposti

„Rodičovská hlúposť spôsobuje deťom najväčšie utrpenie. Nevedia ako s ňou bojovať, vedia len to, že nemocnica je nebezpečné miesto, kde mu budú chcieť ubližovať. Nemocnicu a lekárov majú zafixovaných ako zlých ľudí, pred ktorými treba mať strach. A čo je ešte horšie, vnímajú nás ako tyranov a hlupákov, ktorí ich prepchávajú liekmi a chcú zničiť celý svet.“

pixabay.com

Podľa vyjadrení odborníka chodia práve deti do nemocnice zranené, no nie na tele, ale na duši. Roztrasené pery a ustráchané tváre má pediater vo dverách denne. Ako prvé uvidí bojazlivé dieťa a za ním rodiča so smrťou a nenávisťou v očiach. Štatistiky pritom dokazujú, že prvé miesto v rebríčku usmrtených detí majú nehody. „Medzi ne patria najčastejšie otcovia, ktorí sa posadia za volant auta opití, alebo pripití a dozadu si posadia svojho potomka. Druhou najčastejšou príčinou úmrtia sú darčeky otcov pre svojich synov, ktorí im už po dovŕšení pätnásteho roku života darúvajú skútre, či štvrkolky“, šokuje lekár. Práve rodičia, ktorí sú z návštevy lekára celí bez seba, svojim deťom často k zraneniam dopomáhajú. O smrti nehovoriac.

takprosto.cc

„Sú to slabosi. Lekárov sa boja, ale v živote chodiť nevedia. Druhou najčastejšou príčinou úmrtí detí sú utopenia. Najčastejšie k nim dochádza po tom, čo ich rodičia nechajú v bazéne samých, alebo v starostlivosti súrodencov, ktorí ešte nedovŕšili ani 15 rokov“, informuje lekár. Veľa nehôd je spojených aj s drogami a alkoholom, ktoré majú tiež na svedomí nezodpovední rodičia. Pediatri a psychológovia sa zhodujú, že vo viac ako 95% prípadoch stála za vyskúšaním drog nevšímavosť alebo benevolentnosť rodičov. Len 5% sa na návykové látky dalo iba pod vplyvom kamarátov bez toho, aby o tom rodičia mali čo i len tušenia.

pixabay.com

Nedokážu im dať ani prvú pomoc

Lotyši pred pár mesiacmi realizovali výskum v celej Európe, ktorého cieľom bolo zistiť zodpovednosť rodičov za príčiny nešťastí, zranení a nehôd svojich potomkov. Ukázalo sa, že až 70% rodičov malo na svedomí nešťastie, ktoré si vyžadovalo návštevu nemocnice a z nich len tretina dokázala svojim deťom podať prvú pomoc!  Nehovoriac o tom, že do nemocnice vinníci nehôd neboli so svojimi deťmi schopní prísť.

pixabay.com

Väčšinu tráum detí majú na svedomí ich rodičia. Za všetky stojí príklad 7 ročného dievčatka, ktoré bolo smädné a otec ho poslal vziať si vodu do kuchyne samé. Výsledok bol, že dievča sa namiesto limonády napilo chemikálie na dezinfekciu toalety. Tá bola totiž preliata do fľaše od limonády a uložená pod drezom v kuchyni. Dievčaťu bola transplantovaná pečeň a na náročnú operáciu za 200 000 eur sa skladala rodina a jej blízki.

Emočné traumy

Práve emočné traumy, ktoré majú na svedomí rodičia, sú podľa pediatra metlou ľudstva. Deti si ich so sebou nesú až do dospelosti a od nich sa odvíja mnoho iných vecí v živote od správania k partnerovi, vlastným deťom, inštitúciám, ale aj mnoho iných a najmä drobných reakcií v každodennom živote. Či už rodičia dieťaťu emočnú traumu zapríčinili priamo, alebo ich len živili v neopodstatnenom strachu, ponesú si to so sebou.

pixabay.com

Zdravotný ani psychický stav v akom dieťa vyrastá sa totiž neodvíja od množstva povolených sledovaných programov v televízii, ani sociálnych sietí. „Najlepším spôsobom, ako naučiť rodičov myslieť, je zmeniť zákony“, tvrdí Klava. Ľudia, ktorí sa o ne nedokážu postarať a naučiť ich plnohodnotne žiť, nemajú mať podľa rozčarovaného lekára deti. „Ak svoje deti bijeme a zakazujeme im veci, ktoré robia len na základe toho, k čomu sme ich svojim neuváženým správaním podnietili, potom je na mieste sterilizácia, ako v rozvojových krajinách“.

V Nemecku bol naposledy realizovaný prieskum priorít mladých ľudí. Až 70% zúčastnených uviedlo v prvej desiatke priečok ako priority vzdelanie, zamestnanie, príjem, bývanie, multikultúrny rozvoj. Deti sa nachádzali až v druhej desiatke!

Súhlasíte? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články