13-ročný chlapec spáchal samovraždu po tom, ako bol neustále šikanovaný. Rodičia po celom svete sa búria: „Tragédii sa dalo zabrániť!“

Monizz Ešte viac

Len 13-ročný Peyton James spáchal 8. októbra samovraždu. Jeho rodina tvrdí, že problémom bolo dlhoročné verbálne aj fyzické šikanovanie zo strany spolužiakov. Jeho matka ho našla ležať v detskej izbe bez známok života. Po piatich dňoch v umelom spánku zomrel.

Gepostet von Kindness Matters am Sonntag, 26. Oktober 2014

Chlapec sa obesil vo svojej vlastnej izbe, kde ho našla matka Jackie. Okamžite zavolala záchranku a lekárom sa naozaj podarilo naštartovať Peytonovo srdce, no až po polhodine oživovania. Odviezli ho do nemocnine v Austine, kde ho dali do umelého spánku. O päť dní neskôr bolo jasné, že chlapec sa nezobudí. Rodičia, ktorí sa rozviedli pred ôsmimi rokmi, sa rozhodli, že doprajú Peytonovi pokojný prechod na druhý breh a lekári ho na ich žiadosť od prístrojov odpojili.

Dlhé roky šikanovania

Peyton chodil na strednú školu v Round Rocku, kde aj býval. V osudný deň malo v škole dôjsť opäť k slovnej šikane. Spolužiaci sa mu posmievali, pretože mal zuby bez farby. Narodil sa o dva mesiace skôr a dlhé mesiace prežil v inkubátore. Predčasný pôrod a dlhodobé dýchanie čistého kyslíka z inkubátora mali za následok to, že jeho zuby jednoducho stratili farbu a odjakživa ich mal takpovediac bezfarebné.

„Deti sa mu posmievali, že mal špinavé zuby,“ povedala jeho mama. V roku 2010 sa po rozvode rodičov presťahovali do nového mesta, kde začal Peyton chodiť do novej školy. Jeho mama dúfala, že deti so šikanovaním prestanú, no opakoval sa rovnaký scenár ako v starom meste.

„Aby toho nebolo málo, v novej škole sa mu deti už neposmievali len za zuby, ale aj za ryšavé vlasy a veľa pieh na tvári,“ hovorí zronený Peytonov otec David James. Peyton bojoval aj s inými problémami. Okrem labilnejšej psychiky mal trpel aj syndrómom ADHD. V škole bol snaživý, no mal problémy s učením. Nikdy ho nezaujímali aktívne predmety, najradšej čítal a hral sa videohry.

Today marks 3 years since Peyton's attempt and 3 years since my heart was whole.

Gepostet von Kindness Matters am Sonntag, 8. Oktober 2017

Spolužiaci ho v škole častovali prezývkami ako lúzer, gay, neger. Raz doňho dokonca hodili kameň a keď sa chcel uhnúť, spadol nešťastne zo schodov. Peyton chodil zo školy každý deň uplakaný. Jeho mama Jackie sa niekoľkokrát obrátila na riaditeľa a učiteľov, aby jej synovi pomohli, no pomoci sa nedočkala. V roku 2013 si Peyton začal písať denník. Jeho matka ho objavila a veľmi sa znepokojila, keď našla stránky popísané slovami o depresii a samovražde.

Jackie odviedla Peytona k miestnej psychiatričke, kde mu diagnostikovali depresiu a úzkosť. „Pokúšala som sa mu vysvetliť, že je skvelý chlapec, milý a inteligentný. Ale keď má človek 13-rokov, názory matky nie sú smerodajné… Podstatné je to, čo hovoria kamaráti, rovesníci,“ hovorí Jackie.

Roky šikanovania vyvrcholili posmeškami za vieru. Spolužiaci sa chlapcovi smiali za to, že verí v Boha a chodí do kostola. Po tomto školskom dni sa Peytom zavrel v izbe a obesil sa. Jeho mama Jackie založila iniciatívu „Kindness Matters“, ktorá sa zaoberá bojom proti šikanovaniu detí v školách.

Hovorkyňa školy však uviedla, že škola sa aktívne podieľa na zdravých sociálnych vzťahoch medzi študentami, avšak prečo sa prosbami Peytonovej mamy nikto nezaoberal, je otázne…

Pozri aj: Prekvapilo ma, keď kamarátka sušila na radiátore na kolieska nakrájané pomaranče. Potom mi však prezradila, na čo sú a hneď som ich začala sušiť vo veľkom

zdroj: babskeveci.sk (M), dailymail.co.uk

0
Komentovať (0)