Pleťové masky a deodoranty. 8 zdanlivo neškodných hygienických návykov, na ktoré by ste mali zabudnúť

Kristína Hagarová Zdravie

Foto: pexels/instagram (fejky_y)

Ľudia majú rôzne zvyk. Niektoré sú lepšie a niektoré sú horšie a mali by ste sa im vyhnúť. Pozrite sa spolu s nami na niekoľko na prvý pohľad neškodných návykov, ktoré by ste mali prestať robiť.

Časté používanie masiek na tvár

Používanie rôznych masiek a peelingov na tvár je veľmi prospešné, avšak len v tom prípade, že ich nepoužívate viac ako dvakrát do týždňa. V opačnom prípade sa vám vaša pleť jednoznačne nepoďakuje. Spôsobiť vám to môže vyrážky, ale aj veľmi mastnú či veľmi suchú pleť. Snažte sa ich teda používať len toľkokrát, koľko je odporúčané.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ah Studio (@ahstudiorj),

Parfum na nevhodných miestach

Mnohí ľudia si parfum striekajú na miesta, ktoré nie sú celkom vhodné a môžu vám vážne ublížiť. Napríklad na spodnú bielizeň. Je jasné, že chcete voňať na každom mieste na vašom tele, ale toto určite nie je to správne riešenie. Určite si na spodné prádlo nestriekajte voňavku, ublížiť vám môže aj agresívny prach na pranie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Beauty Institute Beatframes (@vanessaslootmans),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ©𝑱𝒆𝒔𝒔𝒊𝒄𝒂 𝑳♡𝒗𝒆🥀 (@jloveparfum),

Bomby do kúpeľa

Bomby do kúpeľa sú úplne v poriadku, na druhej strane by ste si však mali pamätať na to, že najdôležitejšie je zloženie, tak ako takmer pri všetkom. Ak používate bomby do kúpeľa, ktoré nemajú vhodné zloženie, je jasné, že si môžete privodiť viac škody ako úžitku.

Čistenie zubov po jedle

Aj vy si pamätáte na to, že sa takmer všade hovorí, aby ste si čistili zuby hneď po jedle? Asi je však dobré povedať, že to platí pre zubnú niť, ktorá v sebe nemá také látky ako zubná pasta. Tá nie je celkom vhodná vo veľkom množstve, no taktiež zubná kefka, ktorá môže vašu sklovinu poškodiť.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sassy Ash (@longlegs47),

Používanie peelingov na telo a špongií

Podobne ako pri používaní peelingov na tvár je toto presne také isté. Odstraňovanie kože na silu nie je veľmi dobré, pretože nasilu odstraňujete prirodzenú ochranu. Pozor taktiež aj na špongiu, v ktorej sa môžu množiť rôzne baktérie.

Používate antiperspiranty v spreji

Potenie je normálna, ale vôbec nie príjemná záležitosť. Mnohí ľudia sa potia priam nad rámec a práve preto sa uchyľujú k sprejom, no tie môžu pôsobiť karcinogénne. Dokonca však nie sú celkom vhodné ani pre lepšie dýchanie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Katie 💀 (@katietakesbaths),

Neustále používanie hygienických vložiek

Keď máte svoje dni, mali by ste používať vložky bez vôní, ktoré nebudú dráždiť vašu pokožku. Určite by ste sa však mali vyhnúť používaniu vložiek na dennej báze. ak máte problémy s výtokmi, obráťte sa na svojho lekára.

Umývanie vlasov v predklone

Keď si budete umývať vlasy v predklone, nebudete ubližovať len svojmu chrbtu, ale aj svojim vlasom. Mnohí kaderníci vám povedia, že na robenie účesov a umývanie vlasov je skutočne vhodné nechať ich len tak voľne padať a nedávať ich do pozície, ktoré pre ne nie sú prirodzené.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @samme_melissa,

Ktoré z daných „neškodných“ zlozvykov ste doteraz praktizovali?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: