Plné svahy a ľudia bez rúšok, takto vyzerá slovenský lockdown. Nad fotografiami budete krútiť hlavou

TASR , Kristína Hagarová Ešte viac

FOTO TASR – František Iván

Od 1. januára 2021 platia na Slovensku prísne pravidlá, ktoré by sa mali skončiť až 24. januára. Na tlačovej konferencii minulý týždeň sa opatrenia poriadne skresali, zdá sa však, že ľudí to neodradzuje od užívania dovolenky.

Ako uvádza TASR, opatrenia zahrňujú aj zatvorenie lyžiarskych stredísk, zákaz ubytovania nových hostí v hoteloch a rekreačných zariadeniach, pobyt v prírode je povolený len v rámci okresu a existuje len zopár výnimiek, ktoré je možné využiť. Ľudia, ktorí však na rekreačnom pobyte, rozumej napríklad na chatách, boli ešte pred zavedením opatrení, však môžu svoj pobyt dokončiť.

Ľudia sa stretávajú a užívajú si

A to využívajú skutočne naplno. Hoci sa lyžiarske strediská zavreli, to nebráni ľuďom, aby sa stretávali na svahoch, a to v skutočne hojnom počte. TASR zverejnila fotografie zo Štrbského plesa, lyžiarskeho strediska Jahodná pri Košiciach, ale aj z Tatranskej Lomnice, kde sa zdá, ako keby žiadny lockdown ani neexistoval.

FOTO TASR – Roman Hanc

Dovolenku chcú dokončiť

Ako uvádza portál TVnoviny, minister zdravotníctva Marek Krajčí pri silvestrovskom oznámení nových pravidiel síce povedal, že ľudia sa nemusia zo dňa na deň zbaliť a vrátiť domov, mali by sa však správať zodpovedne a dodržiavať pravidlá. Teda, že budú vo svojej bubline bez kontaktu s okolitým svetom.

FOTO TASR – Roman Hanc

Zdá sa však, že ľudia nariadenia absolútne nerešpektujú a pravidlá si vysvetľujú po svojom alebo ich jednoducho ignorujú. Dôkazom je aj to, ako to vyzerá na fotografiách, ktoré boli TASR zhotovené hneď v prvých dňoch nového roka. Podľa reportáže, ktorú zverejnili TVnoviny sa dokonca zdá, že práve lyžiari sa cítia ukrivdení, hoci zdravotníci v prvej línii trpia a nevládzu.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: