Po 12 rokoch manželstva sme s mužom začali spávať oddelene. Je to to najlepšie, čo sa nášmu vzťahu stalo

Kristína Hagarová Ja žena

Foto: unsplash

Mnohí ľudia si po rokoch vzťahu nevedia predstaviť, že sa ráno nebudú budiť vedľa svojho partnera. Zvyknú si na jeho prítomnosť, na jeho dych aj vôňu. Napriek tomu sa mnohí ľudia rozhodnú, že budú spávať osobitne.

Portál Insider priniesol príbeh ženy, ktorá sa so svojím manželom po 12 rokoch vzťahu dohodla, že to skúsia. Podľa jej slov je to to najlepšie, čo sa im vo vzťahu mohlo stať. “Moje kamarátky sa ma pýtali, či je všetko v poriadku, no ja som hovorila, že mi nikdy nebolo lepšie. Ona sa však nedôverčivo pozerala na naše oddelené postele v spálni, ktorá vyzerala ako v hoteli. Povedala som jej, že je to to najlepšie rozhodnutie, ktoré sme za desaťročie urobili,” povedala žena.

Foto: unsplash

S manželom spia oddelene

S manželom spia v oddelených posteliach a vyhovuje im to, pretože sú protikladmi. Kým ona sa na posteli prehadzuje, on tvrdo spí. Ona potrebuje veľa vankúšov a on je minimalista. On má rád psa v posteli, zatiaľ čo ona je posadnutá čistotou. Roky sa navzájom v noci dráždili celú noc a vždy boli vyčerpaní. Ich protichodné spánkové návyky viedli k tomu, že sa hnevali, no keď sa presťahovali do nového domu, mali dostatočne veľkú spálňu pre dve postele.

Foto: unsplash

Svojím manželstvom sú si istí

V mysliach ľudí je zdieľanie postele neoddeliteľne spojené so sexom a intimitou. Oni si sú však istí svojím manželstvom a vedeli, že oddelené lôžka nebudú žiadnym problémom, dokonca cih to môže urobiť šťastnejších. “Keď si na konci dlhého dňa ľahnem do postele, môžem sa rozvaľovať ako hviezdica alebo sa krútiť okolo seba celú prikrývku. Vtedy môžem myslieť hlavne na seba.” Spanie v rôznych posteliach bolo prínosom pre ich silné manželstvo, vôbec sa nehádajú, neriešia kto koho v noci budil a sú spokojní.

Vedeli by ste také niečo skúsiť so svojím partnerom aj vy?

3
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: