Po hurikáne Dorian táto žena prichýlila 97 opustených psíkov. Zachránila ich pred takmer istou smrťou

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: pixabay

Hurikán Dorian stále zúri nad Bahamami a zanecháva za sebou neuveriteľnú spúšť. O život prišlo niekoľko ľudí a tisíce domovov sú vážne poškodených. Podľa Boredpanda je to tragédia epických rozmerov pre tento malý karibský národ a bude trvať veľmi dlho, kým sa zotaví.

Ako to však už býva, uprostred všetkého sa vždy nájde niečo krásne. Počas katastrof sa na zvieratá veľmi často zabúda, hoci sú to práve ony, čo nevedia, čo presne sa s nimi deje a boja sa. Hurikán musel mnohým spôsobiť veľkú traumu. Psíky, ktoré nemajú domov nevedia, kam majú ísť. Je tu však pre ne Chella Phillips, ktorá sa rozhodla pre záchrannú operáciu.

Robí to z vlastnej iniciatívy

Chella nie je pod žiadnou organizáciou, ktorá by sa mala starať o psíky v takomto prípade. Je to len o láske ku psom bez domova. Namiesto toho, aby nechala bezbranné stvorenia vonku behať po uliciach, aby čelili hurikánu, Chella si zobrala toľko psov, koľko len mohla, celkovo 97, rôznych tvarov a veľkostí.

Doma má takmer 100 psíkov

Chella zachraňuje psy z ulíc v Nassau, nechá ich vyšetriť a zaočkovať. Potom žijú u nej v útočisku, až kým nebude schopná nájsť pre ne domov. Mnohé psíky už našli svoj domov, ale je to neustály boj. „Nové psy prichádzajú každý deň, každý týždeň, každý mesiac stále niekto nový na kŕmenie. To je realita, ktorej už nemôžem uniknúť,“ napísala.

Jediné, čo potrebujú, je láska

Podľa jej slov sú opustených psíkov stovky a jediné, čo potrebujú, je láska, niekoho, kto bude na nich milý a dobrý. Jej príspevok sa stal virálnym a dostala množstvo darov od ľudí, ktorí jej želajú všetko dobré. Čo je však lepšie, mnohí ľudia si prišli niektorého zo psíkov aj adoptovať. Stále však prosí o pomoc, pretože už psíkov nemá, kam dávať.

Napriek všetkým problémom je to, čo robí, naozaj obdivuhodné. Aj keď je okolo veľmi veľa problémov, je úžasné, že sa niekto takýmto spôsobom dokáže zamerať aj na nemé tváre. Stojí to za to, no nie?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: