Po jeho vystúpení sa rozišlo viac ako 7000 párov. Komik im položil len 2 zásadné otázky, na ktoré si mali odpovedať

Monika Miková Ešte viac

Foto: pixabay

Je to láska, alebo zvyk? Aké tajomstvo sa skrýva za dlhoročným spolunažívaním? O tejto otázke uvažoval aj známy škótsky stand-up komik Daniel Sloss. Daniel nečakane položil túto otázku pozvaným hosťom v jeho show a čakal, čo sa udeje. Pred predstavením uviedol, že jeho vystúpenie zasiahne páry, ktoré žijú povrchne. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Daniel Sloss (@danielsloss) on

Budovanie vlastného sveta

Pre portál Startup poskytol Daniel rozhovor, v ktorom vysvetlil, čo sa na jeho vystúpení vlastne dialo. „Niekedy v detstve mi môj otec povedal, aby som si predstavil, že život každého človeka je ako puzzle. Počas celého života pomaly skladáme obraz kúsok po kúsku. Ale faktom je, že nikto nemá krabicu, aby vedel, ako bude výsledok vyzerať. Nikto teda nevie, čo by sa malo diať podľa predlohy. Najlepší spôsob, ako vytvoriť obraz bez krabice, je začať z vonku so štyrmi hranami. Prvá je rodina, druhá sú priatelia, tretia je hobby, štvrtá je práca. Postupom času sa hrany môžu mierne zmeniť. Občas si vytvoríme nových priateľov a stratíme kontakt so starými. Niekedy práca potláča koníček a musíte sa rozhodnúť, čo viac chcete. Člen vašej rodiny môže zomrieť a vytvoriť tak v puzzle dieru. Musíte ju uzavrieť, lebo inak puzzle zostane neúplné.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Daniel Sloss (@danielsloss) on

V strede obrazu by ste mali byť vy a vaša polovička. Jedného dňa vás totiž niekto bude dopĺňať. Vytvoríte spolu dokonalý celok. Najskôr je tam vaša mama a váš otec, neskôr sa však obraz mení. Po dozretí človek začne vytvárať obraz ďalšieho človeka do svojho obrazu sveta a života. Umiestni ho priamo do stredu, vedľa seba. Niekedy môžete s niekým stráviť 2 roky, alebo 5 rokov a potom sa v jeden deň pozerať na puzzle a pochopiť, že ten obraz nie je správny. V tomto momente sa musíte pýtať sami seba 2 veľmi ťažké otázky. Chcem s týmto človekom stráviť zbytok života, alebo boli tie roky len stratou času? V strede puzzle by malo byť šťastie ako absolútna hodnota, a nie bolestivá láska. Iba láska, ktorá prináša šťastie, má právo zostať v centre.“

Vzájomné porozumenie vo vzťahu

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Daniel Sloss (@danielsloss) on

Ak ma niekto s mojimi nedostatkami nemiluje, znamená to, že ma nemiluje ako celok a je zamilovaný len do myšlienky mňa, ktorá bola vymyslená v jeho hlave. Najhoršou vecou, ​​ktorú môžete v živote urobiť, je stráviť ho so zlou osobou. Na tomto svete žije až 8 miliárd ľudí a vy ste našli svoju spriaznenú dušu len 30 km od domova. To je náhoda! Netvrdím však, že láska sa nedá nájsť. Som presvedčený, že až 80% vzťahov vo svete nie je správnych. Sú to ľudia, ktorí nevedia byť sami. Znamená to, že nevedia milovať sami seba a najali si niekoho iného na túto úlohu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by katherine tolene (@kattolene) on

Po vystúpení publikum označilo Danielov prejav za terapeutický a poslalo mu niekoľko listov a odkazov na sociálnej sieti. Stálo v nich, že aj vďaka jeho prejavu sa odhodlali k zmenám v osobnom živote. Aká bola teda bilancia po jeho emotívnom vystúpení? Možno by ste neverili, ako jeden človek dokáže svojimi slovami ovplyvniť životy druhých. Podľa výsledkov, ktoré sa k Danielovi dostali, po zdieľaní jeho prejavu sa rozišlo viac ako 7-tisíc párov, prebehlo 42 rozvodov a odvolalo sa 34 zásnub. Každý z opýtaných povedal, že Danielov preslov mal na ich vzťah vplyv. Tieto výsledky zdieľa Daniel aj na svojich sociálnych sieťach. Opýtaných resp. ľudí, ktorí sa zapojili do tohto testovania bolo cca 15-tisíc. Počet rozchodov však stojí za zamyslenie.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: