Po nás potopa? Majitelia psov z Texasu priviazali svojich miláčikov počas záplav k plotom a nechali ich tak napospas skaze bez možnosti úteku

Michal Blaško Ešte viac

Určite ste aj vy zachytili správu o záplavách v Texaskom Houstone. Môžu za to prívalové dažde, ktoré vznikli v dôsledku hurikánu Harvey. Tak sa zdá, že takéto krízové situácie poriadne preveria našu ľudskosť, čestnosť a morálne princípy. Mnohí ľudia pomáhali, ako len vedeli. No u niektorých bohužiaľ vyhrala zbabelosť. 

Každý si v prípade smrteľného nebezpečenstva snaží predovšetkým zachrániť svoj vlastný zadok. Je to logické. Vedie nás k tomu prirodzený pud sebazáchovy. Ale viete si predstaviť, že by ste “v rýchlosti” niekde uviazali svojho psa a nechali ho napospas záplave? Škoda, že tie nemé tváre nevedia rozprávať. Určite by nám povedali o tom, že láska človeka má predsa len svoje hranice.

Nestačilo, že texaské úrady upozornili obyvateľov Houstonu na to, že by nemali opúšťať svoje zvieratá. Tí naozajstní “milovníci” zvierat priviazali psov kde sa len dalo. K telefónnej búdke či k zvodidlám na ceste. Fantázie sa ani v tomto prípade bohužiaľ hranice nekladú. Pevne veríme, že jedného dňa tieto fotografie usvedčia majiteľov psov a budú pre nich dostatočnou výčitkou. Pozrite si spolu s nami, ako to môže dopadnúť, keď čo i len na chvíľu zabudneme na ľudskosť:

Šanca na útek? Prakticky nulová!

Tohto psíka sa našťastie podarilo zachrániť

Don’t leave your pets behind!

Nezachránil ho síce jeho majiteľ. No susedovi nebol osud tohto psa ľahostajný

https://twitter.com/weiszass8/status/901184217115238401

Najlepší priateľ človeka. Otázne je, či je aj človek jeho skutočným priateľom…

https://twitter.com/invisibleman_17/status/901900029824262144

Podobná situácia nastala aj v opustených útulkoch

Komentáre ľudí na tieto fotografie sú plné emócií. Sú nahnevaní na majiteľov psov, ktorí nechali svoje zvieratá napospas smrti. Možno stojí za to na chvíľu zastať a zamyslieť sa nad tým, akoby sme sa my zachovali v takejto situácii. Veď nič nepreverí silu ducha tak, ako práve katastrofa.

Pozri aj: V okolí mesta Bombaj sa túlajú modré psy. Tu je smutný dôvod ich netypického sfarbenia

zdroj: boredpanda.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: