Po tom, čo videl umierať svojho 3-ročného syna, sa rozhodol napísať 10 pravidiel, ktoré by mal dodržiavať každý rodič

Monizz Ešte viac

Hughie Pringle z Hastings dostal pred rokom krvácanie do mozgu. Zomrel, keď mal len tri roky. Najväčšiu ranu však dostal jeho otec Richard, ktorý sa so synovým odchodom na druhý breh dlho nemohol zmieriť. Malému Hughiemu napísal srdcervúci list, v ktorom sa vyznal z najcennejších chvíľ a vyzval všetkých rodičov, aby si svoje deti vážili.

facebook.com/Richard Pringle

Rodičia Pringloví majú okrem Hughieho ešte dve ďalšie deti. Na svoju facebookovú stránku zavesil Richard 10 najdôležitejších vecí, ktoré sa naučil odkedy stratil svojho malého syna. Emotívne vyznanie obehlo celý svet a dojalo každého, kto si ho prečítal.

10 najdôležitejších vecí, ktoré som sa naučil, odkedy mi zomrel syn

facebook.com/Richard Pringle

1.Už nikdy nebudete môcť svoje dieťa pobozkať a milovať ho tak, ako si zaslúži.

2. Vždy majte čas pre vaše dieťa. Zastavte sa, hrajte sa s ním, i keď je to len na chvíľu. Neexistuje nič, čo by nemohlo počkať.

3. Foťte toľko fotiek a zaznamenávajte toľko videí, koľko vládzete. Jedného dňa môžu byť tým jediným, čo vám ostane.

4. Nežite pre peniaze, ale žite pre zážitky. Myslíte si, že zastavením sa v živote o veľa ukracujete? Nemusíte stále zarábať peniaze. Môžete radšej skákať do kaluží, chodiť na prechádzky, plávať v mori, postaviť stan a baviť sa. To je všetko, čo vaše deti chcú, nepotrebujú vaše peniaze. Nepamätám si, čo sme si s Hughiem kúpili, ale pamätám si, čo sme zažili.

5. Spievajte. Spievajte spoločne. Moje najšťastnejšie spomienky sa viažu na chvíle, keď mi Hughie sedel na ramenách, alebo na vedľajšom sedadle  v aute a spievali sme naše obľúbené pesničky. Spomienky ostanú zachované v hudbe.

6. Vychutnávajte si tie najjednoduchšie veci. Ponocovanie, hodiny spoločného spánku, čítanie príbehov, spoločné večeranie, lenivé víkendy. To je to, čo mi najviac chýba. Nedovoľte, aby tieto chvíle prešli bez povšimnutia.

7. Vždy svoje dieťa pobozkajte predtým, než odídete. Ak zabudnete, vráťte sa a urobte, čo máte. Nikdy neviete, kedy to bude naposledy a či bude ešte ďalšia šanca.

8. Robte z nudných vecí zábavné. Buďte hlúpi, zabávajte sa ako deti, smejte sa, vychutnávajte si, že ste spolu.

9. Píšte si denník. Zapisujte si všetko, čo vaše deti robia, všetky roztomilé veci, čo povedia. My sme to začali robiť až potom, čo sme stratili Hughieho. Chceli sme si všetko zapamätať a teraz si pamätáme primálo.

10. Bozkávajte vaše deti na dobrú noc, raňajkujte s nimi, odveďte ich do školy. Pošlite ich na univerzitu a sledujte, ako sa ženia a vydávajú. Ak máte svoje deti pri sebe, ste požehnaní ľudia. Nikdy na to nezabudnite.

facebook.com/Richard Pringle

Posolstvo Richarda Pringla zdieľalo viac ako 5000 ľudí na sociálnych sieťach a aj v médiách. Ľudia ubolenému otcovi vzdávajú hold a obdivujú ho za jeho slová. Oceníte ich aj vy?

Pozri aj: Tajomstvo je vonku! Kráľovná Alžbeta má už pre princa Harryho a Meghan pripravený svadobný dar. Snúbenci sa majú na čo tešiť!

zdroj: babskeveci.sk (M), dailymail.co.uk

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: