Po tropických dňoch prichádza výrazné ochladenie. Na plavky zabudnite, teploty budú aj o 15 stupňov nižšie

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR

Po tropických dňoch, kedy teploty na Slovensku siahali až k 37 stupňom nás tento týždeň čaká výrazné ochladenie. Teplý front vystrieda studený, ktorý prinesie slnečné počasie, no teploty budú klesať. Už dnes ste sa mohli prebudiť do chladnejšieho rána.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by iMeteo.sk (@imeteo.sk) on

Podľa imeteo.sk k nám mieri studený front, ktorý prináša ochladenie. Veľmi teplé počasie na našom území nateraz končí a pred nami sú veľmi chladné dni. Za studeným frontom, ktorý v nedeľu postupoval našim územím k nám totiž od severozápadu začne prúdiť studený vzduch. Vďaka tomuto chladnému vzduchu nás nasledujúce dni čakajú nízke teploty, ktoré budú pod hranicou dlhodobého normálu. Teploty totiž ráno budú klesať aj pod +10 °C a v dolinách a v kotlinách poklesnú teploty až pod +5 °C. Na severe Slovenska to nebude ani na kraťasy, nakoľko teploty počas dňa nemusia vystúpiť nad hranicu +20 °C. Chladné počasie by v našej oblasti malo panovať takmer celý týždeň.

Počasie na dnes aj s teplotami

 

View this post on Instagram

 

A post shared by iMeteo.sk (@imeteo.sk) on

Do našej oblasti prúdi chladný vzduch. Polooblačno. Teploty 21 až 26 stupňov C. Na západnom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 15 až 12 a najvyššie denné 23 až 26 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 14 až 9 a najvyššie denné 21 až 25 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 14 až 10 a najvyššie denné 21 až 25 stupňov C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne polooblačno. Najnižšia ranná teplota 9 a najvyššia denná 17 stupňov C. Vo výške 1500 m prevažne polooblačno. Najnižšia ranná teplota 7  a najvyššia denná 13 stupňov C. Vo výške 2000 m prevažne polooblačno. Najnižšia ranná teplota 5 a najvyššia denná 9 stupňov Celzia.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: