Pobyt na dovolenke a pohľad na more nás robí šťastnejšími. Depresívne pocity sa však dostavia hneď po návrate domov

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: needpix

Nie je to síce pravidlo, no už takmer nikoho neprekvapí, že po dovolenke už takmer nevyhnutne prichádza aj depresia. Ľudia myslia na to, kedy bude najbližšie voľno a aj na to, že sa zase rok nikam poriadne nedostanú. Depresii sa však môžete aj vyhnúť.

Pohľad na more má síce pozitívne účinky na náš mozog aj zdravie, no návrat domov môže byť pre mnohých ťažší. Existuje niekoľko tipov na to, ako sa úspešne vyhnúť depresii, ktorá zvykne prichádzať po dovolenke. Je úplne normálne, že sa takto cítime a keď si predstavíme to, že nás čaká zase len práca, určite nás prepadne chuť zase niekam odísť. Na všetko sa však môžete pripraviť a my vám povieme, ako na to.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Olga (@skulska_olga),

Všetko si pripravte dopredu

Ak sa chcete vrátiť domov s tým, že vás hneď bude čakať upratovanie a práca, je jasné, že depresii prepadnete hneď po príchode. Práve preto by ste mali ešte pred odchodom na dovolenku upratať a odpratať všetko, čo vám bude po príchode domov prekážať. Keď odchádzate z domu s tým, že je všade poriadok, môžete si byť istá, že si to poriadne uľahčíte.

Nakúpte si potraviny

Nič nepokazí návrat z dovolenky viac, ako keď musíte ísť hneď po príchode do obchodu na nákup. Keď môžete, všetko trvanlivé si nakúpte dopredu a nebudete sa musieť starať o to, že nemáte čo jesť. Ak ste zvyknutý na pečivo, kúpte si ho pred dovolenkou a dajte si ho do mrazničky. Potom ho z nej len vytiahnete a po rozmrazení bude chutiť, ako keby ste ho kúpili len včera.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa alicia and daniela (@life__with_us),

Čo s praním?

Keď ide o pranie, je to jednoducho už akási dovolenková klasika. Musíte rátať s tým, že po dovolenke vás čaká hora špinavej bielizne. Keď si to chcete trochu zjednodušiť, môžete si už na dovolenke približne triediť špinavé prádlo tak, ako ho budete prať. Potom ho už len hodíte do práčky.

Deň voľna

Ak sa dá, určite sa vyhnite tomu, aby ste sa hneď na druhý deň po príchode z dovolenky vrátili naspäť do práce. Najlepšie, čo môžete spraviť, je prísť v piatok a teda máte pred sebou ešte celý víkend. To máte ešte stále čas sa zregenerovať a pripraviť sa na to, čo vás čaká. Zároveň si môžete oddýchnuť a aklimatizovať sa na prostredie, v ktorom sa práve nachádzate. Môžete si ešte oddýchnuť, pozrieť filmy a v pokoji všetko oprať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Aし㉫x ✈ vÏAﻝ㉫r✿ (@aleexp._ei6i),

Naplánujte si ďalší výlet

Nie je nič horšie, ako keď máte pocit, že sa nemáte už na čo tešiť. Práve preto by ste si hneď mali niečo naplánovať, nejaké dobrodružstvo alebo výlet, na ktorý sa môžete tešiť a ktorý si môžete naplánovať. Stačí, keď je to len maličkosť, ale poteší to.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa TravelView (@tp.maulana),

Venujte sa pohybu

Keďže pohyb vzbudzuje dobrú náladu, je jasné, že aj toto je niečo, čomu by ste sa mohli po príchode z dovolenky venovať. Keď máte psíka, dajte si s ním poriadne dlhú prechádzku. Potešíte tak aj jeho, keďže vás dlho nevidel.

Necháte sa týmito radami inšpirovať?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: