Počas víkendu sa radikálne zmení počasie: Očakávajte búrky a výrazné ochladenie

Foto: unsplash

Hoci posledné dni sme sa mohli tešiť z poriadne teplého počasia, zdá sa, že to sa bude čoskoro meniť. Na naše územie prichádzajú búrky a v nedeľu sa výrazne ochladí.

Ako uvádza portál Imeteo, nasledujúce dni prinesú na Slovensko veľmi premenlivé počasie s prehánkami a búrkami, ktoré sa budú vyskytovať na rôznych miestach Slovenska. V piatok môžeme očakávať búrky z vlhkého a teplého vzduchu, v sobotu však prúdu frontálne búrky. Ľudí nepoteší, že práve v nedeľu príde do našej oblasti chladný vzduch a teploty pôjdu výrazne nižšie.

Búrky od soboty

Búrky sa začnú objavovať už krátko v sobotu popoludní a budú sa vyskytovať hlavne v oblasti hôr. Výraznejšie čakajú v priebehu druhej polovice popoludnia a večer. Búrky by mal sprevádzať silný vietor a zrážky. Zo soboty na nedeľu začne do našej oblasti prenikať studený vzduch, ktorý prinesie výrazné ochladenie.

Maximálne teploty v sobotu budú dosahovať +24 až +30 °C, v priebehu nedele sa však budú pohybovať len od +15 do +22 °C. Nemusíme však vešať hlavu, pretože už od pondelka by sa malo na našom území začať opäť otepľovať.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: