POČASIE: Dážď a silné búrky. Vieme, kedy sa môžeme tešiť na teplejšie počasie

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: TASR/AP

Posledný aprílový deň sa s nami rozlúči ako inak, než bláznivo. Celý týždeň bol v priemere chladný, no dočkali sme sa aj niekoľkých slnečných a teplých dní.

Inak bolo však počasie v priemere chladné a po tom, ako sme v závere februára vítali jarné teploty, sme to určite nečakali. Ako uvádza portál Imeteo, zdá sa, že počasie sa najbližšie dni meniť nebude. Tlaková níž bude pretrvávať ďalej a dnes môžeme očakávať oblačné a zamračené počasie.

Búrky a prehánky

Výnimkou nebudú prehánky, dážď, no ani búrky. Tie sa na Slovensku vybláznili už v noci najmä na západe územia. Počas dňa ich očakávame hlavne na strednom a východnom Slovensku. Popoludní budú ustávať, podobne ako oblačnosť. Mnohých ľudí poteší, že sa oproti štvrtku mierne oteplí. Maximálna denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí od +17 °C do +22 °C. Na severe územia bude o niečo chladnejšie. Teploty na Orave a pod Tatrami vystúpia do +15 °C.

Hoci máme zajtra nový mesiac, zdá sa, že so sebou prinesie búrlivé počasie a búrky môžu byť intenzívnejšie. Budúci týždeň by malo byť počasie podobné, no v jeho závere by nás malo čakať oteplenie a jasné dni.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
1
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: