POČASIE: Husté sneženie nielen na severe Slovenska. SHMÚ vydáva výstrahu 3. stupňa kvôli záplavám

Kristína Hagarová , TASR , SITA Ešte viac

Foto: Facebook (Polícia Slovenskej republiky)

Počasie sa včera poriadne bláznilo a sneženie prekvapilo mnohých ľudí nielen na horách, ale aj v nižších polohách. Sneh bol na mnohých miestach mokrý a menil sa na dážď, ale na severe to už vyzerá na zimu.

Zrážky sa počas dnešného dňa ustálili, no večer má opäť začať pršať a vo vyšších polohách aj snežiť. Ako uviedol portál Imeteo, počasie ovplyvňovala tlaková níž, ktorá priniesla vlhkosť a s ňou spojené aj povodne. Vo vyšších polohách to bola snehová pokrývka, ktorá pomerne rýchlo pribúdala. Snežilo až do dnes rána.

Husté sneženie

Sneh zasypával predovšetkým Vysoké a Nízke Tatry, na Lomnickom štíte 37 centimetrov, na Chopku 7 centimetrov, sneh však pribúdal. Včerajší deň však sneženie dorazilo aj na oblasti mimo Tatier. Sneženie by malo ustať spolu s dažďom.

Dobré ráno 🙂

Uverejnil používateľ Lesnianske Noviny Pondelok 12. októbra 2020

 

Slovensko však okrem snehovej nádielky zasiahla aj vlna záplav. Výstraha tretieho stupňa pred povodňami platí vo štvrtok ráno na Slovensku pre desať okresov. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej webovej stránke. Pre viacero ďalších regiónov platia výstrahy prvého a druhého stupňa.

Výstraha pred záplavami

Výstraha tretieho stupňa sa týka okresov Skalica, Senica, Topoľčany, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Prievidza, Revúca, Rožňava, Košice okolie – Hornád a Levoča. S výdatnejšími zrážkami na takmer celom Slovensku treba počítať aj vo štvrtok najmä popoludní. SHMÚ vydal výstrahu prvého stupňa, ktorá má platiť od 18.00 h. Výnimkou sú len niektoré okresy Trnavského a Nitrianskeho kraja, či okres Senica v Bratislavskom kraji.

Dnes bude na Slovensku oblačno až zamračené, miestami prechodne aj zmenšená oblačnosť. Od juhu sa neskôr popoludní miestami vyskytnú aj ojedinele prehánky alebo dážď. Vo vysokých polohách sneženie. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej stránke.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 8 do 13 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov bude okolo 2 stupňov. Fúkať bude slabý, na severe a východe miestami južný až juhozápadný vietor do rýchlosti 6 metrov za sekundu (20 km/h).

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: