POČASIE: Na Slovensko sa vracia jarné počasie: Vieme, kedy teploty dosiahnu aj 17 °C

Foto: unsplash

Máme za sebou niekoľko chladných dní, kedy sme mali pocit, že sa na Slovensko vrátila zima. Pre tých, ktorí už netrpezlivo čakajú na to, kedy sa oteplí, máme dobrú správu. 

Portál Imeteo uviedol, že na Slovensko sa vracia jarné počasie. Na našom území už niekoľko dní panuje pomerne chladné počasie. Teploty boli pod hranicou teplotného priemeru a vyskytujú sa dokonca aj snehové prehánky. Toto počasie sa však čoskoro vytratí a našu oblasť čaká stabilné počasie a teploty sa budú dvíhať. Dostanú sa dokonca na jarné hodnoty.

Toto je posledný studený deň

Posledným dňom, kedy by malo mať počasie takýto charakter, by mal byť utorok. Príde však tlaková výš, ktorá prevezme kontrolu nad počasím. Prinesie so sebou slnečné počasie a postupne, keď sa presunie cez naše územie, začne na Slovensko prenikať teplejší vzduch.

Foto: unsplash

Výrazne sa začne otepľovať už od stredy. Do nedele sa v porovnaní so začiatkom týždňa oteplí aj o 10 °C. Už v závere pracovného týždňa dosiahnu teploty +9 až +15 °C. Otepľovať sa bude aj v noci. Do stredy nás čakajú ešte nočné mrazy a v druhej polovici týždňa sa už očakávajú len v dolinách a kotlinách.

Otepľovanie by malo pokračovať aj budúci týždeň. Maximálne teploty by sa v najteplejších okresoch nášho územia mohli dostať až k hodnote +17 °C.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: