POČASIE: Na Slovensko sa vracia zima. Pripravte sa na ochladenie takmer o 20°C

FOTO TASR - František Iván

Posledné dni sme si mohli užívať poriadne teplé počasie, ktoré už mnohým z nás evokovalo jar. To sa však má tento týždeň radikálne zmeniť.

Ako uvádza portál Imeteo, na Slovensko prichádza radikálna zmena počasia, ktorá prinesie mrazy a sneženie, čo je naozaj poriadny zvrat. V uplynulých dňoch padali na Slovensku rekordy, v Hurbanove bola nameraná teplota +20,7 °C. Hoci meteorologická zima sa už skončila, zdá sa, že na naše územie sa ešte vracia.

Foto: archív TASR (Adriána Hudecová)

Pripravte sa na studený front

Prvá polovica tohto týždňa sa bude niesť v podobnom duchu počasia. Na oblohe bude slnečné počasie s rannými hmlami a príjemnými jarnými teplotami, ktoré budú približne od +9 až do +15 °C. Počasie bude pod vplyvom tlakovej výše, ktorá bude ovplyvňovať vývoj počas týždňa. Ku jeho koncu príde k zmene. V priebehu piatka bude cez Slovensko postupovať studený front so zrážkami, za ktorými pôjde arktický vzduch zo severu.

Čaká nás aj sneženie

Teploty by sa na našom území mali prepadnúť počas dňa na -2 až +5 °C a v noci sa na celom Slovensku očakáva návrat mrazov. Ochladenie prinesie na naše územia aj pokles hranice sneženia. Sneženie sa očakáva počas budúceho víkendu takmer na celom území s výnimkou najnižších polôh, kde môžu byť zrážky zmiešané.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: