POČASIE: Na Slovensko sa vrátila zima, napadlo aj 10 centimetrov snehu. Jarné teploty tak skoro nečakajte

Foto: archív TASR

Po Veľkonočnom pondelku sa k nám vrátila zima. Už niekoľko dní bolo avizované ochladenie, ktoré prišlo a na naše územie so sebou prinieslo aj sneženie.

Ako uvádza portál Imeteo, počasie bude ovplyvňovať studený front, ktorý cez našu oblasť postúpi smerom na východ. Dnes nás teda čaká oblačné a zamračené počasie. Miestami sa môžu objaviť aj snehové prehánky alebo snežením, v nížinách budú zrážky zmiešané. V horských oblastiach sneh komplikuje dopravu a nie je vylúčené, že sa začnú tvoriť snehové jazyky.

Výrazné ochladenie

Oproti včerajška sa tiež výrazne ochladí. Kým včera teplota vystúpila miestami aj nad +15 °C, dnes nevystúpi ani nad +10 °C. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať zväčša od +3 °C do +8 °C. V Žilinskom a Prešovskom kraji a na Horehroní to bude okolo +1 °C. Pocit chladu umocní aj vietor, ktorý môže dosiahnuť rýchlosť okolo 18 m/s. To je približne až 65 km/h.

Zima sa u nás zdrží niekoľko dní a miernejšie oteplenie očakávame od piatku. Nepôjde však o nič radikálne a prudké oteplenie zatiaľ neočkávame.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
1
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: