POČASIE: S letnými teplotami sa môžeme rozlúčiť. Slovensko zasiahol dážď, ochladilo sa až o 10 °C

Foto: TASR/AP

Počasie na našom území sa radikálne zmenilo. Už vo včerajších hodinách prišlo na Slovensko upršané počasie, čaká nás aj ochladenie. S teplým počasím sa môžeme rozlúčiť.

Ako uvádza portál Imeteo, na Slovensko dorazila zmena počasia. Oblačnosť sa nasunula najprv na západné Slovensko, no neskôr sa poriadne rozfúkalo. Na väčšine územia sme mohli pozorovať búrky. Zvlnený studený front včak počas noci priniesol chladný vzduch na celé územie Slovenska.

Teploty poriadne klesli

Maximálna denná teplota v Bratislave vystúpila v stredu len na +18,7 °C. Za deň sa tam teda ochladilo o viac ako 10 °C. Takéto ochladenie sa čaká na celom území Slovenska. Dnes budeme pozorovať denné maximá od +12 do +18 °C a počas celého dňa môžeme rátať so zrážkami, prehánkami a búrkami.

Pršať bude na celom území

Pršať bude na celom území Slovenska počas celého dňa a podobné počasie nás čaká aj počas ďalších dní. Denné maximá sa dostanú pod priemer a budú sa tak držať veľmi dlho. Výrazné oteplenie v najbližších dňoch meteorológovia nepredpokladajú. Podľa dlhodobých predpovedí by mal byť aj nasledujúci týždeň teplotne podpriemerný.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: