POČASIE: V noci -5, no cez deň slnečno a teplo. Vieme, kedy na Slovensko dorazí babie leto

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: maxpixel

Na strednom a východnom Slovensku sa v pondelok ráno môže vyskytovať hmla s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu prvého stupňa pre časť Žilinského, Prešovského, Košického a Banskobystrického kraja.

Foto: TASR/DPA

Meteorológovia upozorňujú, že znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravu. Výskyt hmiel s uvedenou dohľadnosťou je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Babie leto na Slovensku

Ako informuje imeteo na svojej stránke, máme za sebou teplotne podpriemerný víkend, ktorý vyvrcholí rannými mrazmi. Tie nás čakajú ešte zajtra, no potom sa začne otepľovať a v závere týždňa by na naše územie malo doraziť babie leto.Vyhliadky však vyzerajú veľmi optimistické. Po studenom víkende by ten nasledujúci víkend mal byť teplý, ba teplotne výrazne nadpriemerný.

Foto: flickr (denisbin)

V priebehu dnešného a zajtrajšieho dňa nás čaká premenlivá oblačnosť, no s nízkymi teplotami. Nočné teploty budú klesať aj pod bod mrazu a denné teploty budú stúpať len k +15 °C. Potom však príde zmena a teploty začnú stúpať. Už v piatok by teploty počas dňa mali na našom území stúpať aj nad +20 °C a pred nami sa črtá slnečný a teplý víkend. Pri slnečnom počasí by denné teploty mali stúpať na +16 až +23 °C.

Vyhliadky naznačujú, že teploty by mali vyvrcholiť na začiatku budúceho týždňa, kedy je pravdepodobnosť, že v najteplejších lokalitách vystúpia teploty až k hranici +25 °C.

Mrazivé rána

Foto: maxpixel

Chladný vzduch sa nad našim území ešte zdrží. Počas uplynulej noci teploty klesali k bodu mrazu, chladno bolo aj počas dňa, kedy denné maximá dosiahli len +7 až +15 °C. Nasledujúca noc už bude podstatne chladnejšia ako tá minulá. V Žilinskom kraji, na Spiši a na Zamagurí by teplota mala klesnúť pod bod mrazu, ojedinele až do -5 °C. Na zvyšku územia sa očakávajú teploty od 0 do +5 °C.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: