POČASIE: V závere týždňa príde ochladenie, ktoré pretrvá. Ako to vyzerá so snehom?

TASR , Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: archív TASR

V posledných dňoch na Slovensku poriadne prituhlo a na mnohých miestach sa objavila poľadovica a hmly. Ako to však vyzerá s počasím v ďalších dňoch?

Na celom území Slovenska sa môže tvoriť poľadovica a hmla s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. V tejto súvislosti vydali meteorológovia výstrahy prvého stupňa, ktoré platia predbežne do piatka (27. 11.) do 11.00 h. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na svojom webe. Tvorba poľadovice predstavuje podľa SHMÚ potenciálne nebezpečenstvo pre dopravu, pohyb osôb a infraštruktúru, nebezpečná je i znížená dohľadnosť.

Foto: TASR Michal Svítok

Ochladenie a sneh

Ako uvádza portál Imeteo, na Slovensku, ale aj v celej strednej Európe prevládalo inverzné počasie. Dôvodom bola rozsiahla tlaková výš. Takéto počasie by malo prevládať do soboty, kedy sa prehĺbi tlaková níž nad Ukrajinou a dostane sa aj na naše územie, čo spôsobí postupné ochladenie. Prílev vlhkého vzduchu prinesie oblasť nízkeho tlaku v oblasti Stredozemného mora. Nie je teda vylúčené, že cez víkend alebo začiatkom nasledujúceho týždňa budeme pozorovať sneženie.

Ochladenie bude citeľné hlavne v oblastiach, kde bolo počas uplynulých dní slnečné počasie, teda na horách a severe Slovenska. Výdatné sneženie je momentálne v nedohľadne, dokonca sa po prvom decembrovom týždni chystá oteplenie.
Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: