POČASIE: Zima dorazí na Slovensko už v piatok. Snežiť môže aj v nízkych polohách

Kristína Hagarová Ešte viac

FOTO TASR - František Iván

Sme za polovicou novembra a väčšina z nás už priam netrpezlivo čaká na to, kedy na naše územie dorazí snehová nádielka. 

Podľa najnovších predpovedí sa zdá, že možno nebudeme musieť čakať veľmi dlho. Ako uviedol portál Imeteo, na konci pracovného týždňa čaká Slovensko ochladenie, ktoré by malo vydržať aj počas víkendu. Snehové prehánky by sa teda mali vyskytovať aj v nižších polohách.

Počasie sa bude meniť

Počasie bolo doteraz pod vplyvom vysokého tlaku vzduchu, v ktorom sa vytvárala oblačnosť a hmly. Už to však narušil studený front, ktorý priniesol slabšie zrážky, veľa ich však nebolo. Počasie bude teraz pod vplyvom tlakovej výše od východu a vďaka tomu sa na našom území opäť môže tvoriť hmla alebo nízka oblačnosť. Koniec pracovného týždňa však so sebou prinesie výraznú zmenu.

FOTO TASR – Pavol Zachar

Výrazné ochladenie

Zo štvrtka na piatok bude cez naše územie postupovať studený front, ktorý na mnohé miesta na Slovensku prinesie dážď. Za týmto frontom však začne na Slovensko prúdiť chladný vzduch a hranica sneženia začne klesať. V noci by hranica sneženia mala klesnúť na 800 m n.m, pričom hranica sneženia bude na severe klesať aj v piatok počas dňa. Postupne by mala hranica poklesnúť aj do nižších polôh. V piatok a v sobotu teda bude prúdiť chladnejší a vlhší vzduch, v ktorom sa budú vytvárať snehové prehánky a sneženie.

Pocítime aj výrazné ochladenie. Maximálne teploty sa v piatok budú pohybovať od 0 do +7 °C, ale v sobotu sa už môže na severe vyskytnúť aj slabý celodenný mráz a na zvyšku územia bude do +5 °C. V priebehu nočných hodín by malo mrznúť na celom našom území.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: