POČASIE: Zima dorazila do Tatier, snežilo aj v nižších polohách. Pozrite si krásne fotografie

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Facebook (Zbojnícka chata)

Hoci na väčšine Slovenska si práve v tejto chvíli užívame plnými dúškami jeseň, v Tatrách už pomaly ľudia odhadzujú sneh. Tatry sú už pripravujú na zimu.

Ako uvádza portál Imeteo, v noci zo stredy na štvrtok klesli teploty v Tatrách pod bod mrazu, a tak zrážky na našich horách prišli v snehovej forme. Hoci ho nebolo príliš veľa (okolo 2 až 3 centimetrov), bolo ho dosť na to, aby sa všetko navôkol premenilo na zimnú krajinu. Nie je to však prvé sneženie na Slovensku. Koncom septembra už snežilo aj na Lomnickom štíte.

Teraz načapovaný a úplne čerstvý !

Uverejnil používateľ Zbojnícka chata Streda 7. októbra 2020

 

Tatry už sú pod snehom

Vtedy ale snežilo len vo Vysokých Tatrách, tento raz sa však hranica sneženia posunula a sneh padal približne okolo nadmorskej výšky 1 900 m. n. m. Snehu sa tak dočkali aj Nízke Tatry. Pod bielou pokrývkou sa ocitol aj Chopok, ktorý leží v nadmorskej výške 2 023 m n. m. Ak patríte k milovníkom zimy a snehu, určite vás poteší, že sneží už aj v nižších polohách slovenských hôr. Zima sa tak už nezdá príliš vzdialená.

Prvý sneh na Chopku… Prajem pekný deň…

Uverejnil používateľ Priznania a zazitky vlekarov a lanovkarov Streda 7. októbra 2020

 

Aké bude počasie na Slovensku?

Čo sa týka počasia mimo hôr, zdá sa, že sa môžeme tešiť na príjemné a pekné dni. Dnešný deň bude bez zrážok a nízkych teplôt a počasie bude polojasné. Denné teploty budú vysoké, pohybovať sa budú v rozmedzí od +16 °C do +21 °C. Fúkať bude len slabý vietor. V sobotu večer sa však počasie začne meniť, pretože na naše územie príde studený front a v nasledujúcich dňoch očakávame aj ochladenie.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: