POČASIE: Zima sa ešte neskončila. Na Slovensku klesne teplota aj na -20 °C, dorazí aj sneženie

Kristína Hagarová , TASR Ešte viac

Foto: TASR/AP

Hoci sme posledné dni boli na väčšine územia Slovenska svedkami oteplenia a dažďa, nasledujúce dni to má byť inak. Zima sa ešte zďaleka neskončila.

V priebehu nasledujúceho týždňa nás totižto čaká poriadne ochladenie. V jeho závere dorazí arktický vzduch a spolu s ním aj nízke teploty a sneženie. Ako uvádza portál Imeteo, čaká nás séria chladných dní. V uplynulých dňoch bolo na Slovensku nadpriemerne teplé počasie a prekročili aj hranicu +10 °C.

Návrat zimy

Čaká nás však návrat do zimy, nad naše územie dorazí arktický vzduch už v utorok a denné teploty poriadne klesnú. Do štvrtku to však ešte bude relatívne v norme, s dennými maximami od -4 na krajnom severe po +4 °C na krajnom juhu. Zmeny nastanú potom, keď teploty vo výške 1500 metrov klesnú z terajších 0 až +5 °C na mimoriadnych -15 až -20 °C. Denné maximá by dokonca vo štvrtok mali dosiahnuť -10 °C a denné minimá môžu do piatkového rána klesnúť na -20 °C, aj mimo mrazových dolín.

FOTO TASR – Oliver Ondráš

Vodičov potrápi poľadovica

Vodičov dnes na cestách potrápi silný dážď či poľadovica. V severnej polovici stredného a miestami na východnom Slovensku padá mrznúce mrholenie, hrozí tak zvýšené riziko vzniku poľadovice. Na svojej webovej stránke na to upozorňuje Slovenská správa ciest (SSC). Pred poľadovicou SSC varuje na obchvate Svidníka, úsek cesty R4.

FOTO TASR – Pavol Zachar

Je aj na cestách východného Slovenska, v oblastiach Kysuce a Orava, v okresoch Ružomberok, Liptovský Mikuláš a na horských priechodoch Branisko, Vernár, Pusté Pole, Klenov, Štós a Huty. Časti ciest v úseku Liptovská Teplička – Vikartovce a v úseku Štrba – Šuňava sú pre silnú poľadovicu uzatvorené. Silný dážď s dohľadnosťou do 100 metrov sa vyskytuje v oblastiach Čertovice, Banskej Štiavnice, Žiaru nad Hronom, Nitry, Trnavy a medzi Košicami a hranicami s Maďarskom. Všetky sledované diaľničné úseky sú zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: