POČASIE: Zima sa vrátila na Slovensko. Pripravte sa na ďalšie sneženie a silný vietor

FOTO TASR - Oliver Ondráš

Hoci si mnohí z nás mysleli, že v týchto dňoch už bude na Slovensku dávno jar, a to hlavne po prvotnom oteplení vo februári, zdá sa, že zima sa s nami ešte nerozlúčila.

Pred sebou máme ďalší deň, ktorý so sebou podľa portálu Imeteo prinesie zimné počasie. Očakáva sa sneženie, ochladenie, ale aj silný vietor. Počasie bude ovplyvňovať tlaková výš so stredom nad Írskom a nad čiernomorskou oblasťou. Streda prinesie premenlivú až veľkú oblačnosť. Streda prinesie aj oblačnosť, avšak miestami najmä na západe a severe treba počítať s prehánkami, dažďom alebo dažďom so snehom.

FOTO TASR – Pavol Zachar

Môžete očakávať sneženie

Sneženie môžete očakávať od cca 500 metrov, ale aj nižšie. Takéto počasie tiež nebude priať vodičom na cestách. Dnes sa taktiež ochladí, nebude to však výrazný pokles oproti včerajška. Maximálna denná teplota dnes vystúpi na +6 °C až +11 °C. Chladnejšie bude v severnej polovici územia a na Spiši. Tam sa teploty vyšplhajú na +1 °C až +6 °C. Na pocit však bude chladnejšie kvôli vetru. Počasie sa v ďalších dňoch výrazne meniť nebude. Ešte sa o stupeň či dva ochladí a miestami treba očakávať aj prehánky alebo slabé sneženie.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: