Pred manželom som schovávala odpadky z jedla. Podarilo sa mi schudnúť 54 kilogramov a to až keď som sa vykašľala na všetky diéty

Lucia Mužlová Zdravie

Táto mladá žena držala dlhé roky rôzne diéty. Chyba, ktorú opakujú mnohé z nás. Nielen, že si tak človek môže privodiť rôzne zdravotné problémy, navyše, mnohé nefungujú a čoskoro sa dostaví aj neželaný jojo efekt. Ak sa pýtate, vďaka akému tajomstvu sa podarilo schudnúť tejto žene, je to celkom jednoduché. Vykašľala sa na všetky diéty.

Už žiadne počítanie kalórií, každodenné váženie, týranie sa nejedením alebo delená strava. Amanda Valentine vám vyrozpráva svoj príbeh.

„Bola som obézna od 6 rokov. To znamená, že som vždy bola tak trochu väčšia. Snažila som sa schudnúť celý život. Držala som rôzne diéty, niektoré dočasne fungovali, iné boli naozaj úplne strašné. Vždy, keď sa mi podarilo trochu schudnúť, za nejaký čas som stratené kilá pribrala naspäť. Bola som emocionálny „jedlík“, čo znamená, že vždy, keď ma niečo vykoľajilo, zajedala som to. Neskôr som jedla dosť nezdravo. Pizza, šišky, sladené nápoje…Dokonca som ani nešla niekam pešo, kým to nebolo absolútne nevyhnutné.

View this post on Instagram

“I feel so fat today” I heard that voice in my head as I headed into a boxing class this morning. That’s something no one tells you by the way, that even after losing weight and getting healthy that those negative voices don’t go away. You just get better at shutting them up. ▪️ ▪️ Right after I said that to myself…my follow up thought was “Wtf Amanda?! You woke up at 5am to go to a boxing class because you actually enjoy it! You’re strong…look at you doing this without dying or puking. You’re healthy, why do you gotta keep bringing your weight back into this??” ▪️ ▪️ Then I punched the hell outta that bag and focused on my strength and far I’ve come. Old me would have lived with that negative voice. “You are fat, you don’t belong here, everyone is watching you and wondering why you’re here” You just gotta shut that 💩 down. You’re only hurting yourself. When that negative voice starts whispering to you…give it a swift kick of reality. ▪️ ▪️ You’re awesome. You’re here. You’re doing your best. If you won’t tell yourself that, I will. It’s not easy… but nothing worth doing is. #youcanpoundthis 💪💪💪 ▪️ 📸: @carlysuephotos ▪️ -#weightlossjourney #fitnessmotivation #weightlossmotivation #fitlife #weightlosstransformation #fitnessjourney #bodypositive #transformation #instafitness #progress #healthyliving #motivation #inspiration #health #extremeweightloss #fitspo #body #healthylifestyle #healthy #goals

A post shared by Amanda Valentine (@youcanpoundthis) on

Keď som začala pred manželom schovávať odpadky z jedla, vedela som, že sa potrebujem zmeniť. Jedla som najmä v noci, pretože som sa pred manželom neskutočne hanbila. Skrývala som sa a svoje telo som trestala jedením. Cítila som sa veľmi zle a rozhodla som sa, že už takto nemôžem žiť. Rozhodla som sa, že po Vianociach začnem s 90-dňovou diétou. 

Pri tejto výzve som však začala používať viac zdravého rozumu. Keďže držanie diét sa mi v predchádzajúcich rokoch nevyplatilo, vedela som, že by mohlo aj pri 90-dňovej diéte nastať nejaké zlyhanie. V prvých týždňoch som jedla väčšinou len zeleninu, ovocie a chudé mäso. Jedla som pravidelne, 5 až 6-krát denne. 

Neskôr, keď som trochu schudla, začala som sa aj hýbať. Chodila som viac pešo, stiahla som si aplikácie na cvičenie a začala sa drina. Nebolo to zázrakom a ani zo dňa na deň. Moje chudnutie a zdravý životný štýl trvali dva roky, intenzívne a v podstate trvajú dodnes. Najlepší pocit bol zabehnúť môj prvý polmaratón.

Najviac mi pomohlo, že som si varila doma a pripravovala si jedlo vždy na ďalší deň. Dnes si pripravujem jedlá vždy v nedeľu a to na celý týždeň. Dosť mi pomohlo aj čítanie obalov a etikiet všetkých potravín. Vyhýbala som sa bielemu cukru a glukózovo-fruktózovému sirupu a samozrejme nezdravým tukom.

View this post on Instagram

CORRECTION! I originally posted this pic and thought I was down 40 pounds in the 1st pic…turns out I was down 55! ▪️ The only real progress tracking I did was for a few months when I lived in Denver using the program @weighandwin …where I could earn money for losing weight! This was the first day I started participating in it before we moved to Oregon. ▪️ I just discovered today I could log back in and see my old progress photos and weigh ins! This was August 10, 2012. ▪️ If I could do it over again…I’d take a ton of progress photos. I have no pics of when I started, and nothing really until this photo was taken. I was too ashamed and embarrassed to take pics then, or document my progress. I’d been on so many failed diets before that I really had no idea that this was the time I’d really get things to work. ▪️ So my advice? Track everything! It gives you so much good info moving forward and motivation when you think it’s not working. Pictures tell a story the scale doesn’t. And believe in yourself! Just because you might have failed before (or failed a lot like me) doesn’t mean you can’t reach your goals! #youcanpoundthis 💪💪💪 – – 📷: @carlysuephotos – – -#weightlossjourney #weightloss #fitnessmotivation #weightlossmotivation #beforeandafter #fitlife #losingweight #fatloss #weightlosstransformation #dieting #diet #fitnessjourney #bodypositive #transformation #instafitness #progress #healthyliving #motivation #inspiration #health #extremeweightloss #fitspo #body #oxygencovergirl2018 #cleaneating #tbt

A post shared by Amanda Valentine (@youcanpoundthis) on

Dnes robím všetko preto, aby som bola stále aktívna, čo sa pohybu týka a dávam si pozor aj na to, čo jem. Nedržím žiadne prísne diéty, stravujem sa normálne, no zdravo a v dobrých kombináciách. Moje telo nie je jediné, čo sa zmenilo. Hlavne sa zmenila moja myseľ, moje postoje a svojmu telu venujem veľa pozornosti, veď si to zaslúži. Už by som sa nikdy nechcela cítiť tak strašne ako pred rokmi.“

Táto žena je pre nás obrovskou inšpiráciou a tiež je žijúcim dôkazom toho, že k zdravému chudnutiu diéty nepotrebujete. Keď zmeníte svoje postoje, pôjde to určite ľahšie. Naučte sa milovať seba aj svoje telo a výsledky sa dostavia.

Pozri aj: Herečka Helena Krajčiová je na materskej s dvomi deťmi. Takúto výraznú zmenu podstúpila po pôrode

Lucia M., womenshealthmag.com

0
Komentovať (0)