Podporuje uhorka chudnutie? Po prečítaní tohto článku v tom budete mať konečne jasno

Kristína Hagarová Zdravie

Foto: flickr

Mnohí ľudia majú za to, že uhorka je skutočne zdravá a osviežujúca zelenina. Práve preto si často dávame čistú vodu s uhorkou v nádeji, že sa nám naše telo poďakuje. Portál Womenshealth informoval aj o tom či skutočne pomáha uhorka pri chudnutí.

Pre milovníkov uhoriek máme dobrú správu. „Ako iná zelenina, tak aj uhorky majú svoje benefity pre zdravie a aj keď to nie je veľmi známe, neznamená to, že tam nie sú,“ povedala Jessica Perez, expertka na diéty. A práve toto sú niektoré benefity, o  ktorých ste možno nevedeli.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 💝  Твой любимый #HANDMADE 💝 (@tvoy_handmade),

Sú neuveriteľne výživné

Proteín, cukor, sodík, vitamín C, horčík, draslík, to všetko sú veci, ktoré uhorky obsahujú. Práve preto by ste mali rátať s tým, že uhorka nie je len tak nejaká zelenina, ktorú budete po večeroch chrúmať, aby sa nepovedalo. Skutočne pre vás znamená výživovú bombu. Keďže obsahujú vápnik, pomáhajú aj vašim kostiam.

Obsahuje antioxidanty a mikroživiny

Jessica tvrdí, že obsahujú beta karotén a flavonoidy, ktoré pomáhajú bojovať proti zápalom a chránia pred chronickými ochoreniami. To však stále nie je všetko. Podľa portálu Jarcp obsahujú taktiež lignany, ktoré môžu pomôcť pri liečbe rakoviny.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Yuki HATA (@yuki1664splashstar),

Udržte krvný tlak pod kontrolou

Ak sa chcete vyhnúť riziku vzniku hypertenzie a zabrániť tak mozgovej príhode alebo zhoršenému stavu, uhorky sú to najlepšie riešenie. Ako uvádza portál Health, uhorky znižujú zadržiavanie vody a teda znižujú aj krvný tlak.

Pomáhajú s trávením

Hlavným obsahom uhoriek je vláknina, takže je jasné, že pomáhajú zlepšovať funkciu čriev. Taktiež pomáha pri zvládaní určitých stavov, ako je napríklad cukrovka alebo vysoký cholesterol. Vďaka nej taktiež môžete zabrániť prejedaniu. Uhorky v náleve taktiež dokážu zdravým pohybom vašich čriev pomôcť a práve vďaka tomu to prospieva aj počas chudnutia.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Beth Altman (@bethhasbaked),

Zostanete hydratovaný

Zostaň hydratovaný je jednoducho základ každého dňa. Práve jedenie uhorky vám môže pomôcť dosiahnuť odporúčaný príjem tekutín. Uhorky sú totižto z 95 % tvorené práve vodou.

Najlepší doplnok pre zdravý životný štýl

Ak potrebujete schudnúť alebo sa chcete jednoducho na svojej váhe udržať, je jasné, že práve uhorka je ten správny doplnok. „Ak zjete viac uhoriek, budete sa cítiť viac sýty a teda je oveľa menej pravdepodobné, že budete jesť nezdravé veci alebo, že sa budete prepchávať,“ tvrdí Jessica. Dá sa teda povedať, že ak chcete zhodiť pár kilogramov, uhorku by ste do jedálnička mali určite zaradiť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Patricia Gee (@cowellcreations),

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: