Pokazili ste farbenie vlasov? Takto účinne sa neželaného výsledku zbavíte už do 24 hodín

Lucia Mužlová Krása

Foto: Profimedia

Určite túto situáciu poznáte aj vy. Raz za čas na nás doľahne túžba po zmene vlasov. Nechceme do nej ale investovať veľa, preto najskôr hľadáme inšpirácie na internete. Keď sa nám zapáči nejaká farba alebo odtieň, okamžite smerujú naše kroky do drogérie, kde si kúpime farbu s vidinou toho, že výsledok bude presne ako z Instagramu.

Foto: unsplash

Vlasy si nafarbíme a potom príde realita. Naše vlasy vôbec nevyzerajú ako na obrázku, odtieň nevyzerá ako ten, čo je na krabičke, sami sebe sa nepáčime. Vtedy prichádza frustrácia a túžba po starej dobrej farbe, akú sme mali ešte pred pár hodinami. Najviac vždy experimentujú blondíny, pretože si môžu dovoliť napríklad aj jemné farebné tónovanie, pastelové farby, jednoducho sa nám občas zažiada zmeny. Pokiaľ sa vám farba nepáči, máte niekoľko možností, ako sa jej zbaviť. Jednať ale musíte rýchlo, čo najkratšie po tom, ako prenikne do vnútra vlasu.

Ako sa zbaviť zlej farby na vlasy?

Dnes vám predstavíme triky, ktoré sú domáce a pri niektorých odtieňoch naozaj fungujú. Samozrejme, ak ste blondínka a nafarbili ste si vlasy na čierno, nemusíte tieto triky ani skúšať. Odporúčame sa zveriť do rúk profesionálky, ktorá čiernu farbu z vlasov stiahne. Bude to drahé, bude to dlhodobý proces, no obyčajné tipy vám jednoducho nepomôžu. Do budúcna vám ale táto skúsenosť dobre poslúži ako strašiak. Ak ste sa však pomýli len v odtieni, prípadne chcete stiahnuť odlesky, sivú, ružovú, oranžovú a zelenú, tieto domáce tipy skutočne fungujú.

Pasta z vitamínu C

Foto: unsplash

Ak máte doma klasický vitamín C z lekárne, urobte si z neho pastu. Tablety rozdrvte, pridajte trochu teplej vody a pastu naneste na vlasy a nechajte pôsobiť aspoň minút. Vlasy následne umyte a použite aj masku alebo kondicionér. Ak je výsledok slabý, vyskúšajte kúru na ďalší deň znovu. Niektorí odporúčajú aj sódu bikarbónu alebo saponát. Podľa nášho názoru je to až príliš invazívna metóda, ktorá vlasy vysuší a odmastí až príliš. Za pokus to ale stojí, pokiaľ dáte šancu najskôr paste alebo octu.

Octová kúra

Foto: unsplash

Ocot si zmiešajte v pomere 1:1 s vodou a oplachujte nafarbené vlasy. Dbajte na to, aby ste tekutinu naniesli na celé vlasy. Následne ich neoplachujte ale zabaľte do uteráku a nechajte ocot pôsobiť. Potom vlasy umyte. Ak je potrebné a vidíte nejaký výsledok, kúru opakujte. Ocot síce zapácha, no je to účinná metóda ako sa zbaviť neželanej farby. Rovnako to bude fungovať aj s citrónom, ocot je však lacnejšia alternatíva. Pri vymývaní farby takýmito metódami potrebujete najmä trpezlivosť. Nejedná sa totiž o zázrak na počkanie.

Špeciálne kúry

Foto: unsplash

V drogériách dnes už našťastie nájdeme aj špeciálne prípravky, ktoré účinne odstraňujú farbu. Jeden taký šampón tzv. wash out predáva značka L’Oréal Paris. Je určený práve na pastelové odtiene, ktoré by mal účinne odstrániť. Z vlastnej skúsenosti ale môžem potvrdiť, že so zelenou a modrou na blond vlasoch si jednoducho neporadí. Vždy vám ostanú odtiene a budete ich vidieť. Možno iba vy, no je to dlhodobý proces. Za skúšku ale stojí.

Druhým produktom, ktorý fungoval na 100% a svedčia o tom aj recenzie je dvojkomponentný odfarbovač vlasov od značky Subrina. Po 20 minútach bola farba fuč, vlasy neboli absolútne poškodené ani vysušené. Jednoducho, výsledok bol presne taký, ako sa dá očakávať. Je to najmenej invazívna metóda, ktorá funguje a ak máte hlavu v smútku, odporúčame vyskúšať.

Najlepšiu radu vám ale dáme na záver. Nenechajte sa pohltiť túžbou po zmene. Každé farbenie dobre zvážte a radšej sa zverte do rúk odborníkov. Najlepšie vám poradia, čo by vám pristalo k tónu pleti aj k farbe očí alebo obočia či tvaru hlavy.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: