Policajný psík prišiel o prácu, pretože bol až príliš milý. Novú kariéru však našiel v tom, čo mu ide najlepšie


Možno ste už videli, ako prebieha tréning policajných psov – nemecký ovčiak skočí na človeka v ochrannom odeve a snaží sa ho dostať k zemi. S takýmito psami sa netreba zahrávať, môžu vyzerať nevinne, no vďaka výcviku, ktorý absolvovali, ich vie jedným povelom zmeniť na účinnú zbraň.

Toto je vlastne základná vlastnosť, ktorú musia policajné psy splniť – ak je to potrebné, musia vedieť zneškodniť protivníka. Nie všetky to však dokážu. Jeden psík z queenslandskej polície v Austrálii prišiel o svoju prácu práve preto, že bol až príliš priateľský.

Ročné šteniatko Gavel sa radšej váľa po zemi a nechá si škrabkať bruško než by naháňal kriminálnikov alebo hľadal výbušniny či drogy. Ľudí má proste až príliš rád. Našťastie pre psíka mu našli inú prácu, na ktorú je ako stvorený. Víta návštevníkov v dome guvernéra Paula de Jerseyho v Brisbane. Je z neho oficiálny vice-kráľovský pes.

Gavel nie je jediné šteniatko, ktoré sa na rolu policajného psa nehodilo. Mnohé ďalšie na to nespĺňajú potrebné predpoklady. Keďže je sebavedomý a okolo ľudí nie je nervózny, stal sa z neho ideálny pes, ktorý víta tisícky ľudí, ktorí prichádzajú na oficiálne návštevy a ceremónie.

ladbible.com


Komentáre

komentárov