Polícia zverejnila video z lúpeže u Dominiky Cibulkovej. Pýta sa, kto pozná zlodejov

Kristína Hagarová Ešte viac

Reprofoto: Facebook (Polícia Slovenskej republiky)

Nikto nechce po návrate z dovolenky zistiť, že mu vykradli byt. Bývalá tenistka Dominika Cibulková sa však správu dozvedela ešte počas pobyte v Toskánsku.

Polícia Bratislavského kraja zverejnila na Facebooku video, v ktorom prosí ľudí, aby im pomohli identifikovať zlodejov, ktorí sa v noci zo soboty na nedeľu vlámali do luxusného bytu Dominiky Cibulkovej a zamerali sa na luxusné predmety.

“Podľa doterajších informácií doposiaľ neznámi páchatelia vo večerných hodinách v čase od 19.30 do 20.15 h v sobotu dňa 18.09.2021 vošli do priestorov obytného domu, kde na najvyššom poschodí otvorili okno na chodbe a vošli na šikmú strechu tohto domu. Odtiaľ sa dostali k oknu vedúceho do jedného z bytov, na ktorom rozrezali roletu, vypáčili okno a vošli do vnútorných priestorov bytu. Nakoľko v byte sa nachádzali psy, z bytu utiekli a k odcudzeniu vecí nedošlo.

Polícia sa pýta na identitu osôb

Páchatelia sa presunuli na terasu vedľajšieho bytu, kde vypáčili dvere vedúce z terasy do bytu. Z jeho vnútorných priestorov následne odcudzili 2ks cestovných kufrov, do ktorých páchatelia vložili odcudzené veci. Z bytu následne páchatelia odišli na doposiaľ neznáme miesto. Celková škoda, ktorá bola týmto konaním spôsobená presiahla škodu veľkého rozsahu. Za uvedené konanie hrozí páchateľom v zmysle zákona v prípade preukázania viny pred súdom trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

V tejto súvislosti sa obraciame aj na verejnosť so žiadosťou o spoluprácu. V prípade ak občania spozorovali vo večerných hodinách v sobotu dňa 18.09.2021 v blízkosti Dunajskej ulice v Bratislave sa pohybovať osoby s kuframi, striebornej farby, atypicky polepenými nálepkami (viď príloha – video) resp. osoby na nižšie uvedených záberoch, aby kontaktovali políciu. Rovnako žiadame aj vodičov taxislužieb alebo majiteľov ubytovacích zariadení, ktorí disponujú informáciami k osobám resp. k uvedeným cestovným kufrom, aby rovnako kontaktovali políciu na bezplatnom čísle 158 prípadne tak urobili formou súkromnej správy na FB Polícia SR – Bratislavský kraj.”

Celé video si môžete pozrieť TU.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: